Play Off finali maçı öncesinde Sakarya'nın iş ve siyaset dünyası Sakaryaspor Dayanışma Gecesi'nde buluştu.

Geceye Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, CHP Sakarya Milletvekili Ayça Taşkent, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, ilçe belediye başkanları, sanayici ve iş insanları katılım sağladı.

Gecede konuşan Yusuf Alemdar, “Bugün burada toplanma sebebimiz, herhangi bir siyasi toplantı değil. Bugün burada şehrin en büyük markası Sakaryaspor için toplanmış bulunmaktayız.

2 (1)-45

Biz hep beraber iki hafta önce Tuzlaspor maçında kahrolduk. O gün sahada gördüğümüz oyunla bu iş olmaz dedik. Ama bir hafta öncesinde Kocaeli’deki maçta dedik ki “İşte Sakaryaspor bu!” dedik.

Sakaryaspor artık Tuzlaspor’la Bodrumspor ile değil Fenerbahçe’yle, Galatasaray ve Beşiktaş mücadele etmeli.

Gördük ki yönetimimiz, başkanımız, şehrimiz inanmış. Herbirimizin gücü neyse 3-5 denemeden Sakaryaspor’un rakiplerin Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray olması için elinin taşın altına koymalı.

Hiç kimse yanlış anlamasın “Biz burada bağış yada kermes açmış değiliz. Ben Sakaryalıyım, Sakaryasporluyum diyen kim varsa herkesi görmek istiyorum. Biz üzerimize düşeni yapmaya hazırız.

6 (1)-17

Adana’ya gitmişken iş adamlarımızın, esnafımızın, belediye başkanlarımızın desteğine ihtiyacımız var. Eğer biz Sakaryaspor’umuza sahip çıkarsak şehrimizin kardeşliği ve dayanışmasıyla biz Süper Lig’de olacağız diyorum." dedi.

CHP Milletvekili Ayça Taşkent ise “Ben Sakaryaspor’da başkanlık yapmış babanın evladı, yöneticilik yapmış bir adamın eşi, Tatangalar’ın içerisinde bulunan bir çocuğun annesiyim. Aynı zamanda spor aşığı bir kadınım. Sakaryaspor’u Süper Lig’de görmek istiyorsak elimizin taşın altına koymalıyız. Umarım Adana’da Süper Lig’e çıkmaya hak kazanırız." ifadelerini kullandı.

AK Parti Milletvekili Çiğdem Erdoğan da “Böyle futbolu konuştuğumuz bir akşamda iki kadının konuşması beni çok mutlu etti. Bu akşam çok anlamlı bir akşam. Bazen bazı başarılara birlikte imza atmak daha kıymetlidir. Ben Sakaryaspor maçlarına kadar çok fazla futboldan anlamayan bir kardeşinizdim. Sakaryaspor hepimizin ortak sevgisi oldu. Sakaryaspor zorlu yollardan geçti. Hepimizin göğüsünü kabarttı. Bütün bir şehre tüm duyguları yoğun bir şekilde bir takımımız olduğu için şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Bizde kulübümüzün sonuna kadar yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum.

Bizde maçın Adana’da oynanmasıyla alakalı olarak gerekli yerlere ulaştık. Neden maçın orada olması gerektiğinin açıklamasını öğrendik. Biz Sakaryaspor için gerekli her şeyi yaptık. Sizlerde aynı şekilde elinizi taşın altına koyun." diye konuştu.

G O X Txi J Xk A An Fh

Ali İhsan Yavuz:

Gerçekten çok final oynadık ama ben bu seferki kadar şehri inançlı görmedim. Herkeste bir inanmışlık havası görüyorum. Cumhur Genç başkanım bu sefer inşallah olacak. Kolay değil bu başarılara imza atmak. Bir 90 dakika kaldı. İnşallah bu 90 dakika sonunda 1-0 olsun bizim olsun. Süper Lig’de olmak demek en kafa takımlar bu şehre gelecek demektir. O sebeple biz orada olmalıyız. İnşallah bu sefer olacak.

Vali Yaşar Karadeniz:

Ne zaman Süper Lig’de olursunuz işte o zaman futbol ekonomisini şehrimize getirmiş oluru. O sebeple gelinen bu yer çok önemli bir nokta. Eğer siz futbolda başarılı bir noktaya geldiyseniz tüm Türkiye’de Sakarya’nın adını duyma imkanımız olacak. Sakarya gerçekten takımına sahip çıkmış. Sakaryaspor semt takımı değil kent takımı olduğunu her zaman göstermiştir. Geçmişteki başarıları yine Süper Lig’e çıktığında aynı başarıları gösterileceğinin kanıtıdır. Ben İstanbul’daki semt takımları gibi değil Sakaryaspor gibi kent takımlarının çıkmasını savunuyorum. İnşallah bu fırsatı Adana’da yakalayacağız. Ben Sakaryalıyım, Sakasyasporluyum diyen herkesin sahip çıkması gereken bir spor kulübü olmamız gerekiyor.

G O X Txi I W E A Awj Cq

DAYANIŞMA GECESİNDE TOPLANAN BAĞIŞLAR

*CEM GÜN: 2 MİLYON LİRA BAĞIŞ

*VİB TURİZM: 250 BİN TL

*SERDİVAN İŞ İNSANLARI OSMAN ÇELİK: 1 BUÇUK MİLYON LİRA

*MUTLU IŞIKSU: 2 MİLYON LİRA

*BİLAL SOYKAN: 1 MİLYON LİRA

*SANDIKÇI AİLESİ: 1 MİLYON 500 BİN LİRA

*SEMİH ÇİFTÇİ: 500 BİN LİRA

*MÜSİAD: 2 MİLYON LİRA

*İSMAİL KARAKULLUKÇU: 1 MİLYON LİRA

ŞENOL DİNÇ: BİR AYLIK MAAŞINI BAĞIŞLADI

GEYVE SELÇUK YILDIZ: 200 BİN LİRA

*SATSO VE OSBLER ADINA: 5 MİLYON LİRA

*FARUK KOÇ: 1 MİLYON LİRA

Fenerbahçe sezonu Topuk Yaylası'nda açtı Fenerbahçe sezonu Topuk Yaylası'nda açtı

*İNCİ GRUP ALİ İNCİ YAKIN ARKADAŞLARI 2 MİLYON 100

3 (1)-494 (1)-34Yaşar Karadeniz-1Çiğdem ErdoğanCumhur Genç-2Ali İhsan Yavuz-3Ayça Taşkent-88-15010-1167 (1)-63 (2)-222 (2)-29