Sakaryaspor’da 15 Haziran'da gerçekleştirilmesi planlanan olağan genel kurul, yeterli çoğunluk sağlanamadığı için 22 Haziran tarihine ertelenmişti.

Sakaryaspor seçimli olağan kongresi bugün çoğunluk aranmaksızın Sakarya Atatürk Stadyumu'nda gerçekleştiriliyor. Cumhur Genç'in aday olmadığı seçimde Gökhan İn ve Suat Çetin başkanlık için yarışıyor.

Seçimli kongre öncesinde başkan adayları Gökhan İn ve Suat Çetin, kürsüye çıkarak birer konuşma yaptı.

Sakaryaspor başkan adayı Gökhan İn, “Hava sıcak, hiç birinizi fazla bekletmek istemiyorum, buraya kadar geldiniz hakkınızı helal edin. Kurtuluş bu şehrin çocuklarında. Sadece sandalyelerinize yaslanın ve olacak olanları izleyin. Allaha emanet olun.” diye konuştu.

İlk etap tamam, ikinci etap Kartepe'de başlıyor İlk etap tamam, ikinci etap Kartepe'de başlıyor

Sakaryaspor başkan adayı Suat Çetin ise , “Doğum büyüdüğüm ve birçok katkıda bulunduğum bu şehrin Sakarya’nın efsane kulübü Sakaryaspor’un 44. Başkanlığına aday olmuş bulunmaktayım. Diğer başkan adayımı Gökhan İn ve ekibine başarılar dilerim. Geçen yıl kulübümüze başarıyla hizmet eden sayın Cumhur Genç ve yönetimine ve tüm kulüp çalışanlarının bugüne kadar yaptıkları özverili hizmetlerinden dolayı da teşekkür ediyorum. 17 Haziran 1965 yılında kurulan ve kurucu 3 kulübü olan İdman Yurdu, Gençlerbirliği ve Güney Spor Kulübünün birleşmesiyle bugünkü yeşil-siyah renkler altında birleşti. Bugüne kadar Sakaryamız için savaşmış tüm şehitlerimizin gazilerimizin ve kulübümüzün kurucu başkanı Ethem Bora ve daha sonraki yıllarda emeği geçen tüm başkanlarımızı saygıyla anıyor, ve hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. 22.08.1960 Karaağaçdibi doğumluyum. Uzun yıllar Sakarya’da yaşadım ve eğitimimi yurtdışında tamamladım. Evli ve 2 çocuk babasıyım. Oğlum ile birlikte enerji sektöründe dünyaya trafo yedek parçası ve trafolar satıyoruz. Danışmanlık da yapmaktayım. Çok kısa bir şey söylemek istiyorum; Allah bir daha yaşatmasın 1999 yılındaki depremde ben İstanbul’dan gelip Sakaryamıza ve tüm ilçelere enerjiyi veren kişi ben ve ekibimdik. Allah bir daha o günleri yaşatmasın. Hedefimiz Sakaryaspor’u hak ettiği yere taşımaktır. Hedefe ulaşmak için her türlü imkanları değerlendireceğiz. Bir örnek gerekirse, Birleşik Arap Emirliklerinde kardeş takım ve kardeş şehir belirleyip bu şekilde hem kaynak sağlayıp hem de vizyonumuzu geliştirmek ve prestij sağlamak hedefindeyiz. Spor birleştirir. İşte bu amaçla tüm Sakaryalıları bu stada çekmek bizlerin başarı için temel hedeflerinden biri olmalıdır. Stadımız dolduğu zaman başarı da kendiliğinden gelecektir. Bunun yanı sıra Sakaryalı gençlerin altyapılarımızda tüm spor dallarında eğitilerek Sakaryaspor’un başarılarında katkıda bulunmalarını sağlamak, altyapıdan gelecek başarılı sporcularla kulübümüze kaynak sağlamak ve onları A takımlarımızda görmek temel amacımızdır.
Kulübümüzün başarısı tüm Sakarya halkının da başarısıdır. Bu nedenle kamu kurumlarının da bizlere desteğini sağlamak ve onlarla daimi ve sıcak iletişim kurmak da görevlerimizdendir. Tüm yönetim kurulu olarak 7/24 kulübümüze hizmet etmek ve onu ileriye taşımak, bizden sonra geleceklere sağlam temelleri olan, kurumsallaşmış ve güçlü bir kulüp bırakmak istiyoruz. Oğuz, Aykut, Turan, Nejat ve daha birçok efsane sporcu yetiştirmek ve bununla gurur duymak istiyoruz. Kulübümüzün şampiyonlukları bizlerin atacağı sağlam adımlarla gerçekleşecektir." diye konuştu.