Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin her yıl binlerce vatandaşları sanatla buluşturduğu, meslek sahibi olmalarını sağladığı SAMEK’lerde yıl sonu sergileri heyecanı yaşanıyor.

SAMEK merkezlerinde güzel sanatlar, el sanatları, dil eğitimleri, sosyal ve kültürel eğitimler, bilgisayar eğitimleri, mutfak eğitimleri ve geleneksel sanat eğitimi alan kursiyerler yıl boyu birbirinden güzel eserler ve çalışmalar ortaya koydu.

Büyükşehir’in tüm ilçelerdeki merkezleri 7 farklı başlıkta yıl sonu sergileri açarak binlerce el emeği, göz nuru eseri görücüye çıkardı.

Son olarak Geyve SAMEK’te açılan yıl sonu sergisinde 300 kursiyerin ahşap boyama, giyim, el nakışları, deri ürünleri hazırlama, resim karakalem, ahşap yakma, çeyiz, iğne oyası, kırkyama, dekoratif ev aksesuar atölyelerinde ortaya çıkardığı eserler sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Ferizli Belediyesi hizmet binası yeni yüzüne kavuştu Ferizli Belediyesi hizmet binası yeni yüzüne kavuştu

800 eser arasından vitrine çıkarılan 313 eser, rengarenk görüntüsü ve etkileyici hikayeleriyle vatandaşların beğenisini kazandı.

Sergi açılışını yapan Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Alpay Şirin, bu kursların Sakaryalıların ufkunu açıp geleceğine yön vereceğini ifade ederek şöyle dedi: “SAMEK merkezlerimize olan ilgi her geçen gün artıyor. Kursiyerlerimiz hem yeteneklerini keşfediyor hem de ev ekonomilerine katkılar sağlıyor. Ortaya koyduğunuz eserlerin her biri çok değerli. Bu yıl da başarıyla dönemimizin sonuna geldik, tüm kursiyerlerimizi tebrik ediyor önümüzdeki yıl daha güzel etkinliklerde buluşmayı diliyorum” dedi.

Samek’ten Geyve’de Görkemli Final Rengarenk Sergi Sanatseverlerin Ilgi Odağı Oldu 4Samek’ten Geyve’de Görkemli Final Rengarenk Sergi Sanatseverlerin Ilgi Odağı Oldu 2Samek’ten Geyve’de Görkemli Final Rengarenk Sergi Sanatseverlerin Ilgi Odağı Oldu 3Samek’ten Geyve’de Görkemli Final Rengarenk Sergi Sanatseverlerin Ilgi Odağı Oldu