Sakarya ile Kocaeli'nin su ihtiyacını karşılayan Sapanca Gölü'nde su seviyesi, 31,68 metre ölçüldü. Bu rakam kritik seviyenin üstü..11 dere yatağından beslenen gölde bu yıl yağış fazlalığı nedeniyle çekilme olmadığı da belirtildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nden (SASKİ) alınan bilgilere göre Sakarya'nın içme suyu ihtiyacının yüzde 90'ını, Kocaeli'nin ise yüzde 15'ini karşılayan Sapanca Gölü'nde su seviyesinde bölgemizde yaşanan sıcaklıklara rağmen fazla çekilme olmadı. 

Son olarak 2020'de yaşanan kuraklıkta 32,50 metreden 30,28 metreye kadar düşen  Sapanca Gölünde sahillerde de 20 metrelik çekilmeler yaşanmıştı. Gölde su seviyesi,  son olarak 31,68 metre olarak ölçüldü. 

Ezan sesinden etkilenip Müslüman oldu, aynı gün oğlunu sünnet ettirdi Ezan sesinden etkilenip Müslüman oldu, aynı gün oğlunu sünnet ettirdi

Sakarya ve Kocaeli'nin içme suyu kaynaklarından Sapanca Gölü'nde su seviyesi 7 yıl önce  32,29 metreyle son 7 yılın en yüksek seviyesine ulaşmıştı