'Kamu spotu' diye paylaştı: Başkan Alemdar yasak bölgede motosiklet kullanan genci böyle uyardı 'Kamu spotu' diye paylaştı: Başkan Alemdar yasak bölgede motosiklet kullanan genci böyle uyardı

İzmit Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü, İlimizin içme suyu ihtiyacının yıllık yüzde 80’ini karşılayan Yuvacık Barajı’nda 10 Haziran itibarıyla yüzde 78 oranında su bulunduğunu açıkladı. İSU açıklamasının devamında, “Artan sıcaklıklar ve mevsimsel yağış eksikliği nedeniyle su kullanımı yükselmekte, bu da içme suyu tüketim oranlarında artışa yol açmaktadır.

SAPANCA’DAN SU ALINIYOR

Bu nedenle; Yuvacık Barajı’ndaki su seviyesinin azalması üzerine B planı olarak kullandığımız içme suyu kaynağımız Sapanca Gölü’nden su alımına başlanılmıştır.

“ABONELERİMİZE SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE İLETİYORUZ”

Yuvacık Barajı’nda bulunan suyumuz ile Sapanca Gölü’nden temin ettiğimiz suyu, Kullar İçme Suyu Arıtma Tesisi’nde arıtarak abonelerimize sağlıklı bir şekilde iletiyoruz.

“GÖNÜL RAHATLIĞI İLE...”

Yaşamın temeli, yarınlarımızın hazinesi, gözümüz gibi bakarak kalitesini koruduğumuz içme suyumuzu, tasarruf kurallarına önem vererek gönül rahatlığı ile çeşmelerinizden içebilir ve her türlü ihtiyaçlarınızda kullanabilirsiniz.” ifadelerini kullandı.