Sapanca Belediye Spor Kulübü bünyesindeki yüzme branşındaki sporcular 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programları çerçevesinde Sakarya’da düzenlenen müsabakadan madalyaları toplayarak döndü.

Antrenör Şenol Yıldız, yönetiminde Sapanca Belediyesi Gençlik Merkezi kapalı yüzme havuzunda, uzun süredir çalışma yapan yüzme kulübü öğrencileri çalışmalarının meyvelerini toplamaya başladı ve birçok derece alarak ilçelerine geri döndüler. Sapanca Belediye Başkanı Nihat Arda Şahin, “Tüm sporcuları öncelikle ayrı ayrı tebrik ediyorum. Sadece sporcularımızı değil bu başarılarda emeği olan velilerimizi de kutluyorum. Bu müsabakalarda görüldü ki başarılı bir ekip işi, çalıştıran antrenör, çocuklar, veliler ve belediyemiz güzel bir takım olmuşuz. Sapancamızda birbirinden yetenekli çocuklarımızın olduğundan da eminiz. Ümit ediyorum ki Sapanca Belediye Spor Kulübü olarak spordaki bu atılımları, branşlarımızı arttırarak ilermemeye devam edeceğiz. Bu gibi faaliyetler çocuklarımız ve gelecekleri için çok değerli. Biz Sapanca Belediyesi, olarak çocuklarımızın mutluluğu ve gelecekleri için elimizden geleni yapmaya hazırız. Sapanca’mızın adını en iyi şekilde temsil eden yavrularımızı ayrı ayrı kutluyorum” dedi.

Türkiye - Gürcistan maçını Arjantinli Facundo Tello yönetecek Türkiye - Gürcistan maçını Arjantinli Facundo Tello yönetecek

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programları çerçevesinde Sakarya’da düzenlenen müsabakadan ödül alan minik yüzücü ve aldıkları dereceler şu şekilde:

Nihal Öztürk 7 yaş müsabakası kızlar kategorisinde tahtalı ayakta, 1. Lik 50 M sırt ve sırt ayakta 1. lik

Fatma Zehra Yılmaz 9 yaş kızlar kategorisinde kurbağalama (100 Metre ve 50 Metre) 1. lik

Liva Topçu 9 yaş 50 Metre sırt mücadelesinde 3.lük, 100 Metre serbest sitilde 5. lik

Ali Çınar Yıldırım 100 Metre 4. lük 50 Metre serbeste 4. lük Kurbağalama 5. lik

Ece Erkin 8 yaş kızlar 100 Metre serbest sitilinde 1. lik 50 metre sırtta 2. lik

Poyraz Kara 7 yaş erkekler Tahtalı ayakta 1. lik

Azra Öztürk 10 yaş kızlar kategorisinde sırtta 2. lik, Serbest sitilde 5. lik, Serbest sitilde 4.lük, Kurbağalama 2. lik, Sırtta 4.lük

Asude Bayramoğlu 10 yaş sırtta 4. lük

Derin Erbaş 8 yaş sırtta 100m 5.lik

Sapanca Ödülleri Topladı 3Sapanca Ödülleri Topladı 2Sapanca Ödülleri Topladı