AK Parti'nin 31 Mart yerel seçimlerindeki en sürpriz adaylarından biri Sapanca'da aday gösterilen Doç Dr. Recayi Çapoğlu olmuştu. 2019'da aday gösterilen ve bir dönemini doldurdukan sonra yeniden aday gösterilmeyen Özcan Özen'in yerine listeye eklenen Çapoğlu, seçimlerde yüksek oy almak için çalışmalara erken başladı.

Görevden alınan AK Partili yöneticiler, İrfan Püsküllü'ye 'hayırlı olsun'a gitti Görevden alınan AK Partili yöneticiler, İrfan Püsküllü'ye 'hayırlı olsun'a gitti

İddialara göre Çapoğlu, 2019'da bağımsız belediye başkan adayı olarak iyi bir oy alan şehir plancısı Oya Arapoğlu ile belediye meclis üyesi ve aynı zamanda başkanlık için aday adayı olan Ömer Sustan Hunca'ya belediye başkan yardımcılığı teklif etti.

Çapoğlu'nun ilçede tanınan iki isimle seçim çalışmalarına devam ettiği ve bu sayede daha geniş kitlelere ulaşmayı hedeflediği kaydedildi.

Bilindiği gibi Arapoğlu geçtiğimiz dönemlerde MHP'den ve bağımsız olarak Sapanca Belediye Başkan adayı olarak iyi bir oy oranı yakalamıştı. Ömer Sustan Hunca'da yeni dönemde adaylık için yüksek şans verilen isimlerdendi. 

adayorum