İYİ Parti Sapanca Belediye Başkan adayı Alpaslan Kılıç'ın İlçe Seçim Kuruluna yaptığı resmi başvuru, Kılıç hakkında 2 yıl denetimli serbestliğe çevrilen 1 yıl 8 aylık hapis cezası nedeniyle kabul edilmedi.

Sapanca Asliye Ceza Mahkemesine "Memnu hakların iadesi" için yapılan başvuru da reddedilince Alpaslan Kılıç konuyu İl Seçim Kurulu'na taşıdı ve üst mahkeme olan Sakarya Ağır Ceza Mahkemesine itirazda bulundu.

Önce Ali İnci'ye ağır sözler sonra Yeniden Refah'a tam destek! Önce Ali İnci'ye ağır sözler sonra Yeniden Refah'a tam destek!

İl Seçim Kurulu, Kılıç’ın itirazıyla ilgili kararını bugün verdi.

İl Seçim Kurulu, Alpaslan Kılıç hakkındaki 1 yıl 8 aylık hapis cezasının seçimden bir gün önce 30 Mart’ta dolması nedeniyle aday olamayacağı yönünde karar aldı.

İtiraz sonucuyla ilgili konuşan Kılıç, “Eğer ben ceza alıyorsam bu kadar imar planına aykırı yapılaşmanın olduğu Serdivan Parkı beton yığını olarak inşa eden Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yusuf Alemdar ve diğer belediye başkanları nasıl oluyor da hiçbir ceza almadan yoluna devam ediyor sorusunu da sormak istiyorum” dedi.