AK Parti Sapanca İlçe Başkanı Şafak Gürcam ve yönetim kurulu üyeleri ile belediye meclis üyeleri, son günlerde ilçede yaşanan bungalovlar ve ruhsatsız işletmelerin suyunun kesilmesi ile ilgili olarak, SASKİ Genel Müdürü Yiğit Turan’ı ziyaret ettiler. 

Kaçak su kullanımı

Yaşanan tartışmalar ve su kullanımlarıyla ilgili bilgi alan Sapanca İlçe Başkanlığı yaptıkları ziyaretin detaylarını sosyal medya hesabından açıkladı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı. “AK Parti Sapanca İlçe Başkanlığı olarak bugün, SASKİ Genel Müdürümüzü ziyaret ettik. SASKİ yönetimi ile yapılan görüşmede son günlerde ilçemizde gelişen bungalov turizm tesis ve işletmelerine yönelik SASKİ tarafından uygulanan kaçak su kullanım kesim işlemlerini konuştuk.”

Gerekli evraklar

Atatürk ile annesinin Adapazarı’nda buluşması anıldı Atatürk ile annesinin Adapazarı’nda buluşması anıldı

“Bilinmesini isteriz ki ilk günden itibaren bu konuda hiçbir hemşehrimizin ve işletmecimizin mağdur olmaması için bizler de siyasetin bir gereği olarak sorumluluk alarak gerekli girişimlerde bulunmuş olduk. Gerçekleştirdiğimiz görüşmede SASKİ’nin kayıp kaçak ile ilgili sadece tespit çalışmalarının sahada devam ettireceği ve bu süreç içerisinde uygun işletmelerin gerekli evraklarını tamamlayarak SASKİ’ye abone olmak için başvuruda bulunmaları gerektiği ifade edilmiştir.”

Geçim kaynağı

“Turizm; bizim ilçemiz için vazgeçilmez bir geçim kaynağıdır. Sapanca gölünün içme suyu kaynağı olması bilinciyle de işletmelerin gerekli hassasiyeti göstererek yasal süreçlerini bu süre zarfında tamamlayacağını umuyoruz. Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyururuz.”

Medyabar