Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), geçtiğimiz hafta Sapanca'da bungalov ve benzeri işletmelerde kaçak ve usulsüz su kullanımına yönelik denetim başlattı. Çok sayıda bungalov işletmesine kaçak ya da usulsüz su kullanımından işlem yapılırken ilçedeki bungalovcuların hedefinde ise ünlü bir otel zincirinin 90 bungalov yer alan tesisi oldu. SASKİ ekipleri, cuma günü bahsedilen tesise de giderek denetim yaptı.

Ünlü otel zincirinin tarımsal su aboneliği üzerinden abonelik yaptırarak işletmeyi çalıştırdığı belirlendi. SASKİ ekipleri tesisin aboneliğini sonlandırarak saatini mühürledi.

Aradan geçen 4 günün ardından ilçedeki diğer bungalov işletmecilerinin ünlü otelin su kullanmaya devam ettiği ihbarlarının ardından SASKİ ekipleri yeniden denetime gitti.

Rektör Sarıbıyık’tan Kurban Bayramı mesajı Rektör Sarıbıyık’tan Kurban Bayramı mesajı

Otel yetkilileri, depoları olduğunu ve suyu buradan kullandıklarını iddia ederek SASKİ çalışanlarını içeri almadı. Kısa süreli gerginliğin ardından tesise giren SASKİ ekipleri, mührün kırıldığını ve usulsüz su kullanımının devam ettiğini gördü. Tesisin su saati yeniden mühürlenirken tesis hakkında işlem başlatıldı.

Son günlerde SASKİ'nin denetimlerine tepki gösteren ilçedeki diğer bungalov işletmecileri, geçmişten bu yana kurumların ayrıcalık gösterdiğini iddia ettikleri ünlü tesisin önüne giderek duruma tepki gösterdi. 

medyabar