Sapanca Belediyesi’nde, ilk halk meclis toplantısı Sokak Hayvanları gündemi ile gerçekleştirildi. Belediye meclis salonunda gerçekleşen toplantıya çok sayıda vatandaş katıldı.

Seçim sürecinde sıklıkla sokak hayvanları meselesine değinen Sapanca Belediye Başkanı Nihat Arda Şahin, ilk halk toplantısının gündeminde de bu konuya değindi. Toplantıda açılış konuşmasını yapan Başkan Şahin, “Öncelikle gerçekleştirdiğimiz ilk halk meclisi toplantımıza hoşgeldiniz. Seçim sürecinde her zaman dile getirdiğimiz sokak hayvanları meselemiz vardı. Hem sokak hayvanlarımızın hem de toplumumuzun refah içerisinde yaşayabilmesi için bir seferberlik başlatacağımızı söylemiştik. Aslında bu gün o seferberliğin ilk toplantısıdır” ifadelerinde bulundu ve sözlerine şöyle devam etti: “Barınağımızı daha şeffaf bir barınak yapalım. Gerekirse kamera sistemi koyalım ve canlı yayında izlenebilinsin. Gönüllü bağımsız denetçilerde böylece barınağı izleme imkânı bulsunlar” dedi.

Toplantıya katılan vatandaşlar öncelikle bu konuya hassasiyetle yaklaşan Sapanca Belediye Başkanı Nihat Arda Şahin’e teşekkür ettiler. Hayırsever bir vatandaştan belediyenin yer tahsisinin ardından sokak hayvanları için her türlü desteği vereceğine dair söz alındı. Soru cevap şeklinde ilerleyen toplantıda yeme, içme sektöründe olan bir işletmeci “Kendi işletmem ve birçok yemek sektöründe olan işletmelerden çok fazla atık yiyecek çıkmaktadır. Gönüllü elçiler ve Üniversitenin de desteği ile bu yiyeceklerin mamaya dönüşmesi konusunda çalışma başlatılmasını istiyorum” dedi ve verdiği öneri büyük ilgi gördü.

Toplantı sonunda gönüllü olmak isteyenlerin iletişim bilgilerinin alınmasıyla son buldu ve yakın tarihle toplantının tekrar yapılacağı karar alındı. Toplantıta Sapanca Belediye Başkan Yardımcıları Nazlı Köseoğlu ve Şevki Burak Koç, Belediye Başkan Danışmanı Müjgan Gencer’de katıldı.

Akyazı final maçını dev ekranda izleyecek Akyazı final maçını dev ekranda izleyecek

Sapanca’daki İlk Halk Toplantısının Konusu “Patili Dostlar” OlduSapanca’daki İlk Halk Toplantısının Konusu “Patili Dostlar” Oldu 2