Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık SGC ziyaretinde, SUBÜ’nün kampüs yerinin belirlenmesi için Ankara’da yaptıkları temasların olumlu geçtiğini ve bir sonuç alınmasını beklediklerini söyledi. Sarıbıyık, Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın, Sakarya Milletvekillerinin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin üniversiteye verdikleri desteğin çok değerli olduğunu belirtirken, “Aşmamız gereken sorunları el birliğiyle aşıyoruz” dedi.

RESMİ KURULUŞ İŞLEMİ

Kaynarca Esnaf Kooperatifi Başkanı Azmi Çelebi güven tazeledi Kaynarca Esnaf Kooperatifi Başkanı Azmi Çelebi güven tazeledi

Prof. Sarıbıyık, Türkiye’de SUBÜ’nün yeni TEKNOKENT’inin resmi kuruluş işlemlerinin tamamlandığını belirtti. İlk etapta eski diş sağlığı merkezi binasını kullanacaklarını belirten Sarıbıyık, “1. OSB'ye yakınlığı, lojistik imkanları ve üniversitemizin uygulanabilir AR-GE odaklı yaklaşımıyla ciddi ürünlerin ortaya çıkarılacağı ve patentlerin alınacağı bir yer olacağını düşünüyoruz” dedi. Sarıbıyık, yakın zamanda bina teşrifatına başlanacağını ve AR-GE şirketlerinin davet edileceğini belirtti.