Adapazarı Yenikent Halk Eğitimi Merkezi iş birliği ile Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezinde, Müzik Öğretmeni ve Koro Şefi Osman Melik Şimşek’ in koordinesinde gerçekleştirilen “Türk Sanat Müziği” konserinde sanata gönül verenler, koronun seslendirdiği eserlere de eşlik etti.

Adapazarı Yenikent Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde çalışan kadrosuz usta öğreticiler, kursiyerler ve kuruma bağlı olan Özel Yürekler Kurs Merkezindeki kursiyerlerden oluşan koroda 22 korist, 20 eser seslendirdi. İbrahim Gültekin’in bağlamayla eşlik ettiği Ahmet Gönan’ın solo performansı ve program sonunda Özel Yürekler Kurs Merkezi öğrencilerinin koroya eşlik ettiği sahne de ayakta alkışlandı.

KATILIMCILARDAN DESTEK

Sakarya İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Yakup Kalaycı,Adapazarı İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Fikret Güldemir, Adapazarı Yenikent Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ali Can Akdoğan, okul-kurum müdürleri, öğretmenlerin, öğrencilerin ve velilerin sanatseverlerle bir araya geldiği Türk Sanat Müziği ezgilerinden oluşan konser, katılımcılardan tam puan aldı.

SANATSAL FAALİYETLERDE ÖNEMLİ ADIMLAR

Sakarya İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Yakup Kalaycı, Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’ nın, Bakanlığımızın “Şarkılar Bizi Söyler Biz De Şarkı Söyleriz” projesi, estetik ve sanatsal kültürün yaşatılmasına, kurumların sosyal etkinlik, bireyleri birleştirme ve kaynaştırma süreçlerine büyük katkılar sağladı.” sözlerini hatırlatarak programın sonunda koro şefine çiçek takdim etti.

İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı’nın “Kış Okulu” ziyareti İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı’nın “Kış Okulu” ziyareti

Kalaycı, “Sakarya Valiliğimiz himayelerinde Müdürlüğümüzce yürütülen “Sanat Sakarya” projesi ile kişisel gelişim ve değişim yolunda önemli yol almanın sevincini yaşıyoruz. Bu anlamda Sayın Valimiz Çetin Oktay Kaldırım’a ve Sakarya İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’ ya destekleri adına şükranlarımızı sunuyoruz. Adapazarı Yenikent Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzü, Şef ve Müzik Öğretmeni Osman Melik Şimşek’i, değerli usta öğreticilerimizi ve kursiyerlerimizi tebrik ediyoruz." dedi.