SATSO’da yaklaşan komite seçimleri öncesinde 3 aday grubunun konuşulduğu 18. Meslek Komitesinde iki grup birleşti. Komite faaliyet alanındaki çeşitli isimlerin de dâhil olduğu yeni liste, aday olmalarının amacı ve hedeflerine yönelik kapsamlı bir açıklama yaptı. 

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (SATSO) 18. Meslek Komitesinde (Mimarlık ve mühendislik hizmetleri),  3 Ekim’de yapılacak olan seçimlere üç ayrı grup yarışa hazırlanırken iki grup birleşme kararı aldı. 

Hâlihazırda komite başkanlığını sürdüren İlker Ergül, komite üyesi Orhan Gazi Kılıçaslan ve Hakan Artul’un bulunduğu grup ile Mine Sağır, Bora İshakoğlu, Engin Özgür, Emre İkizkaya ve Vedat Arslan’ın bulunduğu gruplar birleşti. 

Yapılan birleşmede komiteye; Elektrik Mühendisleri Odası Sakarya Şube Başkanı Halil Atay ve Mimarlar odası yönetiminde bulunan Nuralp Paker de katılırken, iki grubun birleşmesine öncülük eden İnşaat Mühendisleri Odası Sakarya Şubesi eski yöneticisi Emre Yılmaz da komiteye dâhil oldu. 

SATSO 18. Meslek komitesi, mimarlık, inşaat mühendisliği, elektrik mühendisliği, makina mühendisliği, harita mühendisliği, jeoloji ve jeofizik mühendisliği, şehir plancılığı vb. birçok teknik ve danışmanlık hizmeti veren firmalardan oluşuyor. 

Aday grubun açıklamasında amaçları ve hedeflerine yönelik şu ifadelere yer verildi:

“Grup olarak amacımız, mühendislik, mimarlık, şehir plancılığı ve inşaat sektöründe yaşanılan problem ve çözümlerin güçlü bir sivil toplum kuruluşu olan SATSO aracılığı ile ilgili idare ve yöneticilere ileterek çözüm için etkin rol üstlenmektir.  Mevcut şehrin depreme hazırlanmasında “riskli yapıların yerinde dönüştürülmesi” düşüncemizin takipçisi olarak belediyelere etki etmeye devam etmek, proje ve tasarım ofislerimizin problemlerinin çözümü için ilgili belediye ve bakanlıklarla iletişime geçmek, zemin etüdü, zemin sıvılaşması ve ıslahı konularında deprem bölgesi olan şehrimizde halen yapılan eksikliklerin giderilmesini sağlamak, yapı denetim sisteminde uygulama kusurları ile ilgili çalışmalar yürütmek, müteahhitlik ve şantiye şefliği yönetmeliğinde eksiklik ve uygulama kusurlarını gidermek için bakanlık belediyeler ve SGK kurumları ile çalışmalar yürütmek, asansör boşluğunun çözümü adına plan notu geliştirilmesi gibi mesleki birçok konuları SATSO meclisinin gündemine aldırarak, SATSO yönetiminin konularla ilgili çalışma yapmasını sağlayarak mesleki kazanımları arttırmaktır. 

Birlikteliğimizin tek amacı ve ortak paydası mesleki problemlerin çözümü ve mevcut durumu ileriye doğru taşımaktır. Bu anlamda 3 Ekim 2022 tarihinde yapılacak olan SATSO komite seçimlerinin komite üyelerimize ve mesleğimize en faydalı olacak şekilde sonuçlanmasını diler, üyelerimize teşekkürlerimizi sunarız.

Ücretsiz bal ve süt dağıtımı sürüyor Ücretsiz bal ve süt dağıtımı sürüyor

KOMİTE ADAYLARI
İLKER ERGÜL            ( İNŞAAT YÜKSEK MÜH.)
ORHAN GAZİ KILIÇASLAN     ( İNŞAAT MÜH.)                     
HAKAN ARTUL            ( İNŞAAT MÜH.)                     
BORA İSHAKOĞLU        (JEOLOJİ MÜH.)                            
EMRE YILMAZ        ( MİMAR VE İNŞAAT MÜH.)    
NURALP PAKER            MİMAR
HALİL ATAY            ELEKTRİK MÜH 
MİNE SAĞIR KILIÇ        MİMAR
ENGİN ÖZGÜR            ( İNŞAAT MÜH.)    
MURAT ŞIK     İNŞAAT MÜH.
KÜRŞAT ERGEZEN    ( İNŞAAT MÜH.)    
GAMZE KOCAMAN    HARİTA MÜH.