SATSO seçimlerinden bir gün önce ismi başkan adayı olarak ortaya atılan, ancak Talip Kuriş'in yönetim kurulu aday listesinde yer alan iş adamı Bülent Yazıcı seçim sürecine dair dikkat çeken açıklamalar yaptı.

TV264'te perşembe akşamları yayınlanan Son Düzlük programının yorumcusu gazeteci Raif Uğan, Yazıcı ile 1. OSB'deki ofisinde görüştü.

Vatandaşlar eczanede kullandığı ilaçları bulabiliyor mu? Vatandaşlar eczanede kullandığı ilaçları bulabiliyor mu?

Yönetim kurulu başkan adayı olacağını haberlerden öğrendiğini ifade eden Yazıcı; "Bu ofiste oturuyordum. Asistanım geldi dedi ki ' haber olmuşsunuz.' Başkan adayı olduğumun haberini öğrendim. Hayırlı olsun dedim, ne diyeyim yani? Ben de ilk defa duyuyorum. Allah yukarıda, yalan yok.

MECLİS BAŞKAN ADAYLIĞINI DOĞRULADI
Önce şu haber çıkmıştı: orada bir karışıklık oldu. İki liste var, ikisi de sevip saydığım abilerimiz. Akgün beyi de Talip beyi de çok sever, sayarım. Benim için çok değerli iki insan. Talip bey demiş ki: Benimle çalışır mısın? Amacımız Sakarya'ya hizmet etmek. Tabii ağabey, neden olmasın' demişiz. Meclis başkanlığı bakın bunu konuştuk. Bir haberde 'Cem Demircioğlu, Bülent Yazıcı isimleri Talip Kuriş cephesinde!' Bu haberin yine gideri var ama inan bu yok. Bu nereden çıktı... Bir hata var, yanlış anlaşılma. Başkanlık için konuşuyorum. Öbür haber doğruydu ona itirazım yok ama bu haberde insiyatifim ya da herhangi bir şeyim yok. Yakıştırılmış olabilir ama inanın yanlıştı" dedi.

SAKARYA'YA HİZMET ETMEK İSTERİM
Bülent Yazıcı açıklamalarının devamında; "Ben 95 tane meclis üyesinden birisiyim. Tüm özelliğim bu ve tek motivasyonum; ekmeğini yediğim suyunu içtiğim bir kentte hizmet etmek isterim. Bunu yapıyorum. Yıllardır da buradayım. Saçımı burada kestiririm, evime peynir buradan alırım... Yani bu şehirden alışveriş yapıyorum ama böyle bir şeyin içerisinde yoktum. Beni gazeteci arkadaşlar aradı. Dedim ki 'Bana aday mısınız diye sormayın, senin ikinci adamın kim diye sorun; sordular' ben de bilmediğimi söyledim. Durum bu. Benim gizli bir gündemim yok" diye konuştu.

RAHMİ SAK'IN SÖZLERİNDEN ALINTI YAPIP: "AHDE VEFASIZLIĞI YAŞADIK" DEDİ
Sakarya 1. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Yazıcı, değerlendirmelerinin sonunda ise Sakarya'nın sevilen simalarından Rahmi Sak'ın SATSO seçimlerine dair gündem olan yazısından alıntılar yaparak dikkat çeken açıklamalar yaptı. Seçim sürecinde ahde vefasızlığı yaşadıklarını ifade eden Yazıcı; "Tanımadığım bir beyefendi; Rahmi Sak. Bu seçimle ilgili o kadar güzel bir yazı yazmış ki... Süreci çok güzel tarif etmiş: Ruhlarında özgürlüğü yakalamış olanları kimse selam durmaya zorlayamaz. Selam zorla değil gönülle kazanılır. Saygı görmek isteyenler saygıya değer görülmeye davranmak zorundadırlar" buradan şuna bağlıyor; Söz verdin, tutmadın durumlarını çok yaşadık. Ahde vefasızlığı yaşadık. Bin bir tane şey yaşadık. Bu abimiz çok güzel anlatmış. Seçim 4 sene sonra yine var, ders alsınlar. Hepmiz ders alalım. Seçim bitmeyecek ki. Hele böyle heyecanlı bir kentte zaten bitmez..." şeklinde konuştu. (medyabar)