Coşkun Bilir ve Sakarya basınının tecrübeli ismi Günay Yazıcıoğlu'nun hazırladığı ve Sakarya'yı konuşacakları Artı-Eksi'nin konuğu SATSO Başkanı Akgün Altuğ oldu.

Başkan Altuğ'un öne çıkan açıklamaları:

*Ticaret sanayi odası üyeliği 2 yılı aşmış, aidat borcu olmayan herkes seçilmek üzere aday olabilir, oy kullanabilir.

"BEN İŞİME BAKIYORUM"

*Ben kendi işime bakıyorum. Tek başına seçim kazanamazsınız..

*Benim üyelerim 250 bin civarında insan çalıştırıyor. Bu ekonomik güçte şirket topluluğunu temsil eden başkan zor durumda olan üyelerin durumunu korumak için kimden korkacak. Biz üyelerimizin avukatıyız.

ŞEHİRDE KIDEMİMİZ ARTTI

Tecrübemizi arttırarak devam ediyoruz. Şehirde kıdemimiz arttı.

*Benim hedefim bu şehrin daha fazla üretmesi…. Bakın yeni açılan organize sanayi bölgelerine, gerek yurt içi ve yurt dışından gelen yatırımcılara, onların ödediği vergilere bakın, Sakarya için inanılmaz değerler oluşmuş.


Bu memlekete ödeyecek diyet borcumuz var. Bu şehrin 50 sene sonrasını düşünüp planlayarak değerlendirmek istiyoruz.

"BİZİM DERDİMİZ 50 SENE SONRASI"

*Bizim derdimiz bir sonraki seçim değil, bu şehrin 50 sene sonrası..

SATSO’nun bütçesi 32 milyon lira…

Benim bir eğitim merkezi projem var. Ama elimizde bir fon yok. Ankara Ankara dolaşıyorum.

PLANLADIĞIMIZ HİÇBİR OSB MUTLAK TARIM ALANI İÇERİSİNDE DEĞİLDİR

*Planladığımız 8 OSB’nin hiçbiri mutlak tarım alanları içerisinde değil. Marjinal tarım alanları içerisindedir. Büyükşehir Belediyesinin sanayi alanı diye işaretlediği yerler arasındadır.

TOGG’UN SAKARYA’DA ÜRETİLMESİNİ İSTERDİK

*Noter sorunumuz vardı. Sağolsun Ali İhsan bey çözü sorunumuzu.

TALİP KURİŞ İLE HİÇBİR SORUNUMUZ OLMADI

*Talip Kuriş ile hiçbir sorunumuz olmadı. Hep uyum içerisinde çalıştık. Projelerde hep istişare ederiz. Sıkıntımız yok.

*Yönetimimizde değişimler olabilir. Komisyon ve komitelerimiz olabilir. Seçilemeyenler, yorulanlar veya istemediğimiz isimler olabilir. Meclis üyelerimden son derece memnunum.


"ÇÖP POLEMİĞİ DEDİKODUDUR"

*Nihat ağabeye sordum. Bunu kim söyledi dedim söylemedi. Meclisi bilmeyen biri söylemiş olabilir ama meclis üyelerimden birinin söyleyeceğini düşünmüyorum. Bu dedikodudur. En iyi cevabı Talip başkan verdi. Bende destekledim.

*Benim kimseyle karakter olarak sorunumuz yok. Mahmut Kösemusul ile aynı sitede oturuyoruz. İster arzu eder son derece doğal. Neden husumet içerisinde olayım.  

ARAP İŞ İNSANLARIN İŞ YERİ SAHİBİ OLMALARI NORMAL

*Arap iş insanlarının Sapanca bölgesinde ikamet etmesi, iş yapması ve iş yeri sahibi olmaları normal. Tüm sermayelerin Sakarya’da yatırım yapmasını istiyoruz. Tabi o Arapça yazılar çok hoş değil. Olumsuz değilim ancak üzerinde çalışılabilir.

*Hasırcılar'da bir gettolaşma var. Onu biliyorum. Bu tür yerleşimler olacaksa, bir alanda bu kadar fazla olması doğru değil. Üyelerimiz bundan rahatsızdır. Mecliste çok kez anlattılar. Biz onların avukatlığını yapar, ilgili makamlara düzeltilmesi gerektiğini söyleriz. 

Değerini bulan her şey namus dışında satılabilir. Ben milliyetçi bir adamım bunu da herkes bilir.