Rahmi Sak, SATSO seçimleriyle ilgili bir duyuru yayınladı.

"SATSO, şehrimizin en saygın ve en etkili sivil toplum kuruluşudur. Bilindiği üzere, SATSO Meslek Komiteleri, Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanlığı seçimleri sonuçlandı.

Yeniden SATSO Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Akgün Altuğ ve ekibini tebrik ederim.

Ayrıca, SATSO Meclis Başkanlığına seçilen Erdem Ercan’a başarılar dilerim.

Selçuklu ve Osmanlı’dan bu yana Anadolu ticaret ahlakının ruhunu temsil eden Ahilik geleneği zaman içerisinde form değiştirerek Odalar, Borsalara dönüştü.

Ne yazık ki, Ahilik geleneğinden uzaklaşan Sanayi ve Ticaret Odaları her zaman siyasetin gölgesine maruz kaldı. Esnaf ahlakı, değer kaybetti.

Demokratik seçimlere katılmak erdemdir. Kazanmak veya kaybetmek sonuçtur. Önemli olan seçim sürecinde dürüst ve erdemli kalmaktır. Hayatta her şey para değildir. Güzel ahlak, para ve makamdan üstündür.

Kaybedenler onur ve haysiyetlerinden ödün vermedilerse üzülmelerine gerek yoktur.

Tamam! Size oy vereceğim! Deyip, başka türlü davrananlar nefsine uyup, kendi ruhlarını ezmişlerdir. Sözünde durmayanlar, ruhlarına ayna tutsunlar.

Fil hakika, her zaman olduğu gibi iktidar ve muhalefet seçimlere müdahale etmiştir. Ancak; ruhlarında özgürlüğü yakalamış olanları kimse selam durmaya zorlayamaz. Selam, zorla değil gönülle kazanılır. Saygı görmek isteyenler saygıya değer davranmak zorundadırlar.

Motorine zam geldi Motorine zam geldi

Pragmatizm faydacıdır. Opurtunizm ise kendi hedefine ulaşmak için her şeyi mübah sayar. Bazıları da para ve güce taparlar.

Bizim nazarımızda seçimler gelir geçer. Sadakat, dostluk, arkadaşlık, dürüstlük ve merhamet kalıcı olandır.

Andolsun her doğan, bir gün ölür.

Andolsun her yeni, bir gün eskir Andolsun her galip, bir gün mağlup olur.

Galip ve Bakî olan Allah’tır. Bu böyle biline…

Kamuoyuna saygılarımla.

Rahmi SAK"