Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (SATSO) komite ve meclis üyeliği seçimlerine itiraz olmadığı için başkan ve yönetim seçimleri yarın gerçekleştirilecek. 

HALK54

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası 2022-2026 dönemi meslek komiteleri ve meclis üyeleri seçimleri geçtiğimiz günlerde 6 bini aşkın üyenin katılımı ile yapıldı.

Oy kullanım oranının yüzde 71 olduğu Meclis ve Meslek Komiteleri Asil üyelerinin belirlenmesinin ardından, yeni seçilen 95 Meclis Üyesinin katılımı ile Yönetim Kurulu Başkanı ile Yönetim Kurulu Asil Üyeleri ve Yedek Üyeleri, TOBB Genel Kurulu Asil ve Yedek Delegeleri ve Disiplin Kurulu Asil ve Yedek Üyeleri seçilecek.

SATSO 2022-2026 dönemi Yönetim Kurulu Başkanı ile Yönetim Kurulu Asil Üyeleri ve Yedek Üyeleri, TOBB Genel Kurulu Asil ve Yedek Delegeleri ve Disiplin Kurulu Asil ve Yedek Üyeleri seçimi 06 Ekim 2022 Perşembe günü (yarın) 09.00-17.00 saatleri arasında SATSO Kampüsündeki Oda hizmet binasında gerçekleştirilecek. 

ADAYLIĞINI AÇIKLAYAN 2 İSİM VAR
Yönetim kurulu başkanlığı için mevcut başkan A. Akgün Altuğ ile meclis başkanı Talip Kuriş adaylıklarını daha önce açıklamışlardı. 

Hazine'nin 2 yıllık tahvil ihalesinde bileşik faiz %11,09 Hazine'nin 2 yıllık tahvil ihalesinde bileşik faiz %11,09

KÖSEMUSUL'UN ADI BAŞKAN ADAYLARI ARASINDA GEÇİYOR
Daha önce SATSO Başkanlığı görevinde bulunan Mahmut Kösemusul'un da adı başkan adayları arasında geçiyor. Kösemusul'un liste çıkarmaması halinde birleşeceği grup ile hareket etmesi bekleniyor. 

Ayrıca meclis Başkanlığı ve yönetim kurulu üyelikleri içinde komitelerden gelen isteklerin başkanlıkta belirleyici unsur olabileceği belirtiliyor.