Üniversitede, şehrimizde ve ülkemizde birçok başarılı işlere imza atan Gençlik ve Gönüllülük öğrencileri çıtayı yükseltti. Hindistan’ın yoksul köylerinde su kuyusu açarak o bölgedeki toplumsal kalkınmanın işaret fişeğini ateşleyen gençler, geçtiğimiz ramazan ayı boyunca 3 ülkede daha yetim ve öksüz çocuklara ulaşarak onların geleceğe hazırlanmasında ciddi katkılara imza attılar. Gençlerin bu anlamlı çabaları, sadece yardıma muhtaç çocuklara umut olmakla kalmıyor, aynı zamanda toplumda sosyal sorumluluk bilincinin gelişmesine de katkı sağlıyor.

Gençlik ve Gönüllülük öğrencileri Ramazan ayı boyunca Filistin-Gazze, Filistin-Refah Sınır Kampı, Kamerun ve Bangladeş olmak üzere 3 ülkedeki yetim ve öksüz çocuklara ulaşıp onların beslenmelerinden giyimlerine kadar çeşitli yardımlarda bulundu. Öğrenciler bu yardımları yaparken bir program dahilinde kendi öz bütçelerini kullanarak hem kişisel olarak kendilerini mutlu hissetmeleri hem de geleceğe hazırlanmalarında kendilerine sosyal transkript oluşturarak şimdiden yol çizmeleri noktasında geleceğe hazırlanıyor.

50 yıl sonra öğretmenleri ile buluştular 50 yıl sonra öğretmenleri ile buluştular

Gençlik ve Gönüllülük dersinin koordinatörü ve yürütücüsü Öğr. Gör. Abdullah Şenaslan yeni nesil eğitim anlayışıyla ortaya koyulan bu dersin etkisini yakında tüm üniversitelerde göreceklerini ve yapılan tüm bu gönüllülük faaliyetlerinin önümüzdeki günlerde artarak devam edeceğini ve daha çok gencin hayatlarına dokunacaklarını ifade etti.