Sakarya Üniversitesi senato salonunda düzenlenen toplantıya Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan ve Sakarya ASKON Başkanı Engin Tumbaz’ın yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç Prof. Dr. Hatem Akbulut, Genel Sekreter Doç. Dr. Yaşar Kahraman, Sakarya Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Şakir Görmüş, Fakülte Dekanları, MYO Müdürleri, Araştırma Merkezleri Müdürleri, Enstitü Müdürleri ve Sakarya ASKON Yönetimi katıldı.

thumbnail_Sakarya-universitesi-ve-Sakarya-ASKON-is-Birligi-Toplantisi-Yapildi-3-1536x1024

ASKON ile iş birliği arayışlarının önemli bir halkasını bugün gerçekleştireceklerini söyleyen Prof. Dr. Fatih Savaşan, “Sakarya Üniversitesi, eğitim faaliyetlerine devam ederken sektörle olan ilişkilerini de önemseyen bir üniversite olarak çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle araştırmanın ürüne ve ileri teknolojiye dönüşmesi önemlidir. Bu yönde sektörle iş birliğinin önemli sonuçlara yol açacağını biliyoruz. Bu yolun çok zor olduğunu hepimiz biliyoruz ve farkındayız. Sakarya Üniversitesi bu yolda iyi örnekler sergileyen yol gösterici üniversitelerden biridir. ASKON gibi ekonomik tabanlı sivil toplum örgütleri bizlerin doğal paydaşlarıdır. Sektörle iş birliği kapsamında desteklerini bekliyoruz. Birlikte yol yürümemiz için alt yapımız, tecrübemiz, güzel iş birliği modellerimiz mevcut bu minvalde hızlı yol alacağımızı düşünüyorum. Değerli hocalarıma Başkanımıza ve kıymetli yönetimine teşekkür ederim.” ifadelerine bulundu.

Toplantıda konuşan Sakarya ASKON Başkanı Engin Tumbaz, “Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) olarak yerli ve millî cephede memleketimizin menfaatine uygun her alanda aktif rol alan iş adamlarıyız. Üretim ve ihracat bizim için birinci öncelikte. Sakarya Üniversitesi ile iş birliğini çok önemsiyoruz. Üniversite bizim çalışmalarımız da imkânlarını, envanterlerini sunuyor ve bizleri davet ediyor bu bizim için çok kıymetli. Biz de fikir ve ticarileşme mantığı var. Fikirlerimizi hayata geçirme noktasında hocalarımızdan destek görmemiz lazım. ASKON olarak Sakarya Üniversitesi ile ortak proje yapmayı tasarlıyoruz ve istişarelerimizi başlattık. Herhalde üniversite ilk defa kapılarını şehre ve sektöre ciddi anlamda Rektör Fatih hoca döneminde açtı. Emeklerinden dolayı kendisine ve yönetimine teşekkür ediyorum.” dedi.

İş birliği toplantısı SAÜ sunumları ve ASKON sunumlarının ardından çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.