SAÜ'de yeni rektör Prof. Dr. Hamza Al ikinci rektör yardımcısı görevlendirmesini yaptı. Daha önce Muzaffer Elmas döneminde bu görevi yürüten Prof. Dr. Ümit Kocabıçak yeniden rektör yardımcısı oldu.

Sakarya Üniversitesi'nde (SAÜ) 9 Temmuz'da Resmî Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Rektörlüğe atanan Prof. Dr. Hamza Al yönetim kadrosunu oluşturmaya devam ediyor.

İlk olarak Genel Sekter Doç. Dr. Yaşar Kahraman'ın yerine yeniden Reyhan Yıldırım'ı göreve getiren Rektör Al, daha sonra da eski Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan'ın yardımcılarını görevden almıştı.

Rektör yardımcılığına ise ilk olarak Mühendislik Fakültesinden Prof. Dr. Emrah Doğan getirildi.

ELMAS DÖNEMİNDE DE YARDIMCIYDI
Bu görevlendirmelerden sonra çeşitli müdürlük ve dairelerde görev değişimleri devam ederken, 2'nci rektör yardımcısı da belli oldu. Prof. Dr. Muzaffer Elmas'ın döneminde, 2014 - 2018 yılları arasında bu görevi yürüten Prof. Dr. Ümit Kocabıçak yeniden Rektör yardımcısı oldu. 

10 GÜN ÖNCE BAUM MÜDÜRÜ OLDU
Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde görevli Ümit Kocabıçak, 10 gün önce de Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi (BAUM) müdürlüğü görevine getirilmişti. (medyabar)

Sarı: Hayalleriniz gibi rengarenk olsun Sarı: Hayalleriniz gibi rengarenk olsun

PROF. DR. ÜMİT KOCABIÇAK KİMDİR?
1962 Sakarya doğumlu olan Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Sakarya'da tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak Mühendisliği Bölümü’nden 1983 yılında mezun oldu. 1985 yılında İTÜ’de yüksek lisansını, 1994 yılında İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü’nde doktorasını tamamladı. 1995 yılında Sakarya Üniversitesi’nde (SAÜ) Yardımcı Doçent, 1999 yılında Bilgisayar Destekli Tasarım ve İmalat alanında Doçent, 2005 yılında Bilgisayar Mühendisliği Bilgisayar Yazılımı Anabilim dalında Profesör unvanını aldı.

İdari görevleri arasında Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcılığı, Makina Mühendisliği Bölüm Başkanlığı, Sürekli Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanlığı, Bilgisayar ve Araştırma Merkezi (BAUM) Müdürlüğü, Uzaktan Eğitim Merkezi Müdürlüğü (UZEM) bulunmaktadır.

2010-2014 yılları arasında Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Dekanlığı, 2014-2018 tarihleri arasında da Rektör Yardımcılığı görevini yürütmüştür. 2010 yılında Sakarya Üniversitesi Yönetim Bilgi Sistemi'nin (SABİS) kurulmasına öncülük etmiş ve 2010-2019 yılları arasında koordinatörlüğünü yapmıştır. Halen Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği öğretim üyesidir. Evli ve iki çocuk babasıdır.