Sakarya Üniversitesi’nin (SAÜ) düzenlediği Sakarya’nın en büyük kültür-sanat ve bilim festivali olan SAÜFEST’e katılan Arifiye Halk Eğitim Merkezi Resim Kursiyerleri’nin standı büyük ilgi gördü.

Sakarya Üniversitesi’nin “Şehir Kampüste Buluşuyor” sloganıyla yola çıkılan ve üniversite-toplum birlikteliğini sağlamaya yönelik olarak planlanan SAÜFEST bütün hızıyla sürüyor. 10 gün boyunca sürecek olan Kitap, Bilim, Sanat, Film ve Kariyer kategorilerinden oluşan festivale ilgili olarak SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, “Gururla ifade etmek isterim ki kökeni itibariyle 52 yılı, üniversite oluşunun üzerinden ise 30 yılı geride bırakmış olan Sakarya Üniversitesi, kurumsallık ölçütlerinde önemli mesafeler kat etmiş; üniversitelerin tüm fonksiyonlarında sadece ülkemizin değil dünyanın da gözde yükseköğretim kurumlarından biri haline gelmiştir” dedi.

Büyük ilgi gören festivale katılan Arifiye Halk Eğitim Merkezi Resim Kursiyerleri’nin standı ise en çok ziyaret edilen ve ilgi gören bölümler arasında yerini aldı. Arifiye Halk Eğitim Merkezi Resim hocası Emel Ertan ile kursiyerlerinin bulunduğu standı ziyaret edenler kursiyerlerin sergiledikleri eserleri tek tek inceledi. Sanat, kültür, bilim adına sayısız esirin bulunduğu festivale katılmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Arifiye Halk Eğitim Merkezi Resim hocası Emel Ertan kursiyerlerin sergilediği tabloların gördüğü büyük ilgiden duydukları memnuniyetin altını çizdi.   

Gözden kaçırmayın

TÜBİTAK Başkanı Mandal: Yeşil ve dijital projeleri önceliyoruz TÜBİTAK Başkanı Mandal: Yeşil ve dijital projeleri önceliyoruz

Sanat ve resim severlerin merak ettikleri soruları stantta yanıtlayan Emel Ertan fırça teknikleri, boyama sanatı, düşünceyi tuvale yansıtma gibi bir çok temel sorunun püf noktalarını sanatseverlere aktardı.