İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Çaybaşı Yeniköy İlkokulunu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencileri ile bir araya geldi.

SAÜ İletişim Fakültesinden Reklam Afiş Tasarımı sergisi SAÜ İletişim Fakültesinden Reklam Afiş Tasarımı sergisi

Öğrencilerin derslerine ortak olan Savaşçı, öğrencilere bol kitap okumalarının tavsiyesinde bulunarak eğitim-öğretim hayatlarında başarılar diledi. Sakarya Valiliği himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen #KitapSakarya projesinin yeni eğitim-öğretim yılında da  devam ettiğini ve her hafta kitap okuma etkinliğinin gerçekleştirildiğini hatırlatan Müdür Savaşçı, yaz dönemi boyunca kütüphaneleri öğrenciler için açık bulunduğunu ve kütüphanelerdeki kitap sayısının artırıldığını söyledi. Yapılan çalışmalar doğrultusunda ilimizde öğrenci başına düşen kitap sayısının 8,4 olduğuna vurgu yaparak bu sayının 10'a çıkarılmasının hedeflendiğini belirtti. 

Bakanlık tarafından eğitimde fırsat eşitliğini sağlamaya yönelik dağıtımı yapılan ücretsiz ders kitaplarıyla beraber, bu yıl ilk defa 2. sınıftan 12. sınıfa kadar yardımcı kaynak kitapların da öğrencilerin sıralarında yerlerini aldığını söyleyen İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı; akademik başarılarını artırmanın yanı sıra bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif yönden gelişimlerine katkıda bulunmaya yönelik, Valilik himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sürdürülen #BilimSakarya, #SporSakarya, #SanatSakarya, #KitapSakarya, #KendineAyna, #ÖnceOkulÖncesi gibi projelerin de faaliyetlerine devam ettiğini ifade etti.

Öğretmenler odası ziyaretinde öğretmenlerle sohbet eden Savaşçı, ilimize ayrılan büyük yatırım bütçesi sayesinde çok sayıda okulda bakım ve onarım çalışmalarının yaz dönemi boyunca başarıyla sürdürüldüğünü söyledi. Yardımcı kaynakların verimli şekilde kullanılması ve öğrencilerin istifadesine sunulmasında öğretmenlere önemli bir görev düştüğünü ifade ederek yeni eğitim-öğretim yılının hayırlara vesile olmasını diledi.

fd153c39-4db3-4135-b0b7-87d8b94cbca1a640b90d-1f11-4586-9b57-bdf712eee013