Yasemin Sude Karabaş-Nelab Ansarı

Halk54.com ekibi gündemin ve sokağın nabzını vatandaşlarla tutmaya devam ediyor,

TGF: "SGK'nın aldığı karar basını bitirme operasyonudur" TGF: "SGK'nın aldığı karar basını bitirme operasyonudur"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde 8 yıl sonra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel’le görüşmüştü.

2 Mayıs'ta CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir buçuk saat süren görüşmesini vatandaşlar HALK54 mikrofonuna değerlendirdi. Vatandaşlar liderlerin sürekli görüşmesi gerektiğini belirterek seçim sonuçlarının bu görüşmeye neden olduğunu söylediler. 

Vatandaşlar siyaset kutuplaşma kavga olmaması gerektiğini belirterek "Siyasi liderlerin sürekli görüşmesi gerekir. Demirel, Erbakan, Ecevit, Türkeş, seçim meydanında tartışırlardı. Birbirlerine laf söylerlerdi ama bir araya gelirlerdi" diye değerlendirerek "Özel-Erdoğan görüşmesinin ileride eğer ekonomi düzeltilirse anlamlı olur" diye konuştular.

Vatandaşla, Özel-Erdoğan görüşmesinin ardından İsrail’e Türkiye’den yapılan tüm ticari faaliyetlerin durdurulması çok dikkat çekici olduğunu ifade etti.

Görüşmeye yönelik vatandaşlar "Kendi menfaatleri var onun için bir araya geldiler. Herhangi bir açıklama yapılması Erdoğan’ın CHP genel merkezi ziyaretin ardından bir açıklama yapılırsa halk arasında kutuplaşmayı gidermesinde katkı olsun. Siyasette yumuşama olur gerginlik olmaz." diyerek ekonomiyi düzeltmek için önemli adımlar atılmasının beklendiklerini söylediler.