CHPi Arifiye İlçe Başkanlığından aşure ikramı CHPi Arifiye İlçe Başkanlığından aşure ikramı

31 Mart yerel seçimlerinde Kaynarca'da 2019'da seçilen Murat Kefli'yi aday göstermeyen AK Parti, Kefli'nin yardımcısı Mustafa Özer ile yarışa girmişti.

Önceki yönetime dair tepkiler sebebiyle AK Parti'nin risk aldığı ilçede seçimi Yeniden Refah Partisi kazandı.
AK Parti'den aday adayı olduktan sonra Yeniden Refah Partisi'ne geçen Kadir Yazgan yüzde 48,86 oy oranıyla Kaynarca Belediye Başkanı olurken AK Parti adayı Mustafa Özer ise yüzde 44,38 oy oranında kaldı.

Seçim sonrasında Emlak ve İstimlak Müdürlüğü emrine görevlendirilen Mustafa Özer rapor ve izin kullanırken, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Özer'in Büyükşehir'e görevlendirilmesi için Kaynarca Belediyesi'ne yazı gönderdi.
Kaynarca Belediye Başkanı Kadir Yazgan'ın onayıyla Özer'in görev yeri Büyükşehir oldu.

Büyükşehir Belediyesi'nde daire başkanlığına getirilebileceği konuşulan Mustafa Özer'in görevi belli oldu. Özer, Büyükşehir Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı'na bağlı Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü olarak görevini sürdürecek.
Bu görevi 4 yılı aşkın süredir Zeynep Beşel sürdürüyordu.

MUSTAFA ÖZER KİMDİR?
Mustafa Özer, 1972 yılında Kaynarca'da doğdu.Uzakkışla ilkokulu, Büyükyanık Ortaokulu, Kaynarca Lisesi ve Sakarya Sağlık Meslek Lisesini tamamlayan Özer, Lisans Eğitimimi Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde tamamladı. Memuriyete 1994 yılında Karasu Devlet Hastanesinde başlayan Özer, 2001'de ToyotaSa Acil Yardım Hastanesi, 2017'de Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yönetici olarak görev yaptı.2019 yerel seçimlerinden sonra Kaynarca Belediyesi'nde Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Özer, evli ve iki çocuk babasıdır.