Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehrin merkezinde ulaşıma güç katacak adımlar atıyor.

Özellikle her gün binlerce sürücünün kullandığı, şehrin en yoğun bölgelerinde yol yapım ve yenileme çalışmalarına ağırlık veren Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi (YOLBAK) ekipleri konforu ve güvenliği artırmak için 24 saat mesai harcıyor.

Son işlemlerin başladığı şehrin tam merkezinde yer alan Sedat Kirtetepe Caddesi’nde işlem 2 etap halinde tamamlandı.

Trafiğin akışının yoğunlaşmasını önlemek adına 2 bölümde ilerleyen işlemler kapsamında ilk etapta 550 ve ikinci etapta 450 metrelik bölüm sil baştan yenilendi.

Büyükşehir’in atölyesinde şehrin tarihi iki mekanına yolculuk Büyükşehir’in atölyesinde şehrin tarihi iki mekanına yolculuk

Toplamda 1 kilometrelik bölüm, eski asfaltın sökülüp atılmasından sonra dolgu ve düzeltmek işlemleriyle yenilendi.

Cadde, birkaç gün içinde yaklaşık 3 bin ton asfaltla yepyeni bir yüze ve estetik bir görüntüye kavuştu. DSİ Kavşağı ve Şeker Mahallesi Muhtarlığı arasındaki ikinci etapta gece saatleri itibarıyla tamamlanınca yol yeniden hizmete açıldı.

YOLBAK’tan yapılan açıklamada, “Şehir merkezi için önemli ulaşım akslarından olan Sedat Kirtetepe Caddesindeki çalışmalarımızı tamamladık. İki etap halinde gerçekleştirdiğimiz çalışmayla bir kilometrelik güzergâhımızı toplamda 3 bin ton sıcak asfaltla buluşturduk. Caddemizde yolculuklar artık daha güvenli ve konforlu. İlerleyen günlerde çalışmalarımızı şehir merkezinde yoğunlaştırarak devam edeceğiz” denildi.

Sedat Kirtetepe’de Ikinci Etap Da Tamam 4Sedat Kirtetepe’de Ikinci Etap Da Tamam 3Sedat Kirtetepe’de Ikinci Etap Da TamamSedat Kirtetepe’de Ikinci Etap Da Tamam 2