Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından şehrin kalbinde yürütülen yağmursuyu çalışması bütün hızıyla sürürken, projenin başlamasıyla birlikte Başkan Ekrem Yüce’ye teşekkür eden esnaf hızla devam eden çalışmalardan dolayı Başkan yüce’ye bir kez daha teşekkür etti. 

HALK54

Adapazarı’nda yıllarca çözülmeyen ve kangren olan bir sorunu daha Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmalarla tarih oluyor. Adapazarı Katlı Pazar Yeri ve çevresi, Kudüs Caddesi ile Aziz Duran Parkı ve çevresinde her yağmur sonrasında yaşanan su taşkınları  Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) ekipleri tarafından yapılan çalışmalarla son bulacak. SASKİ tarafından etap, etap yapılan çalışmalar Katlı Pazar Yeri’nin Kudüs Caddesi, Gar Meydanı yanına kadar geldi. 

Yapılan çalışmaları yerinde incelemek için bölgeye gelen SASKİ Genel Müdürü Yiğit Turan şehrin kalbindeki çalışmalarla ilgili ekiplerden bilgi aldı. Her yağmur sonrasında yaşanan su taşkınları nedeniyle yıllardır büyük çile ve zarar gören esnaf ise bölgede inceleme yapan Genel Müdür Yiğit Turan ile bir süre görüştü. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin büyük bir sıkıntıya el attığını belirten esnaf, “Bırakın yağmur yağmasını kara bulutlar geldiği zaman bile kara, kara ‘yine su taşkını mı olacak’ diye düşünen bizlerin büyük bir sorunu nihayet tarih oluyor. Başkan Ekrem Yüce ve ekiplerine teşekkür ederiz” dedi.

Şehir merkezi hatalı parklardan geçilmiyor! Şehir merkezi hatalı parklardan geçilmiyor!

Genel Müdür Yiğit Turan’ın incelemeleri sırasında hazır bulunan Sakarya Seyyar Giyim Eşyası Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Yekta Tepe ise SASKİ’nin önemli bir çalışmaya imza attığını anımsattı. Adapazarı Katlı Pazar Yeri, Kudüs Caddesi ve Kudüs Caddesi’nin Aziz duran Parkı ve çevresinin yapılan çalışmalarla yıllarca çekilen çileden kurtulacağını belirten Başkan Tepe, “Yapılan çalışmalar esnafımızı çok mutlu etti. Çünkü her yağmurda bu bölgelerde yağmursuyu hattı olmadığı jçin su taşkını oluyordu. İnşallah bu sorunumuz çözülüyor. Başkan Ekrem yüce ve ekibine esnaf adına teşekkür ederiz” diye konuştu.

dc9e606d-81db-4ab8-bf29-0150ea543cc4c760e3b2-fd53-4332-8150-27b2fe32c882a5fbfa5f-d906-48f2-b70e-31efa9a5f456