Kayseri'de Suriyeli bir sığınmacının 6 yaşındaki kız çocuğuna cinsel tacizi iddiası sonrası Suriyelilere yönelik provokasyon sonucu çıkan olayların ardından Sakarya'da da benzer olayların yaşanmaması için Sakarya Emniyeti teyakkuza geçti.

Gece boyunca özellikle Suriyeli sığınmacıların yoğun olarak yaşadığı bölgelerde devriyelerini sıklaştıran polis ekipleri, grup halinde dolaşan kişileri anında dağıtarak olası bir gerginliğin engellerken, şehirde hareketli geçen gecenin bilançosu da belli oldu.

Pamukova'da yabancı uyruklu şahıslara ait olan 2 ev ve bir iş yerinin taşlanması sonrasında olayla ilgili 2 kişi polis ekiplerince gözaltına alındı. 

Yalova’da kamyona arkadan çarpan motosikletin sürücüsü hayatını kaybetti Yalova’da kamyona arkadan çarpan motosikletin sürücüsü hayatını kaybetti

Şehir merkezinde ise özellikle Suriyeli sığınmacıların yoğunlukta olduğu Pabuçcular ve Tığcılar gibi mahallelerde 2 iş yeri ve 1 aracın camları kırılarak zarar verildi. Şehir merkezinde yaşanan bu olaylarla ilgili ise 13 kişi gözaltına alındı.

Yaşanan olaylarla ilgili gözaltına alınan 15 kişi, Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.