Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Sakarya Park içerisinde hayata geçirilen ve şehrin sosyal hayatına kazandırılan lunaparkın resmi açılışı gerçekleştirildi.

Dijitalin kullanılmasında AK Parti lokomotif oldu Dijitalin kullanılmasında AK Parti lokomotif oldu

Nurettin Eryılmaz

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Sakarya Park içerisinde hayata geçirilen ve şehrin sosyal hayatına kazandırılan lunaparkın resmi açılışı gerçekleştirildi. Açılış töreninde konuşan Başkan Ekrem Yüce, "Bir lunaparkta olan herşey buradaki lunaparkımızda var. Sakaryalı ailelerin ve gençlerin yeni buluşma yeri olan 10 bin metrekare alan üzerine kurulan lunaparkta çay bahçesi, kafeterya, kulübe ve kule de yer alıyor. İnanıyorum ki geniş bir alana sahip olan bu lunaparkta hemşehrilerimiz park sorunu yaşamayacaklar. Güvenle heyecan ile doya doya eğlenerek vakit geçirebilecekler. Çocuklarımızın ve ailelerimizin yeni gözdesi haline gelecek lunapark projemizin şehrimize ve SESOB'a hayırlı olsun diyorum" dedi. 

10 bin metrekare alanda kurulumu tamamlanan lunaparkın içerisinde 8 farklı tren, gondol, çarpışan araç, su kanosu, atlı tren-atlıkarınca, dönme dolap, samba balonu, kamikaze, crazy dance, kule, büyük discovery, gezi treni, uçak, sekolin, hayvanlar âlemi ve zıp zıp gibi oyun grupları yer alıyor.