Şentürk yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Gazeteci; geçmişte olduğu gibi günümüzde de doğru, ilkeli ve tarafsız yayın adına emek veren basın çalışanlarının bütünüdür.

Karadeniz gazı enerji ithalatını 30 milyar dolar düşürecek Karadeniz gazı enerji ithalatını 30 milyar dolar düşürecek

Gazeteciler;toplumumuzu doğru bilgilendirmek adına önemli ve hayati bir görev üstlenmektedirler. Toplumun ortak sesi olan gazeteciler, kamuoyunun da vicdanını temsil etmektedir.

Gazeteciler;Halkın bilinçlenmesi, toplumsal barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde önemli bir görev üstlenirler.

Gazeteciler; basın çalışanları ile beraber toplumun aydınlatılması sürecinde farklı görüş ve düşünceleri objektif ve tarafsız yayın anlayışıyla yayınlarken, önemli ve hassas bir görev ifa eder.

Gazeteciler ve basın çalışanları bu görevleriyle çok sesliliğe katkı sağlamakla birlikte aynı zamanda demokrasimizin de sağlıklı işlemesinde de önemli bir rol üstlenmektedirler.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ülkü Ocakları Sakarya İl Başkanlığı adına; ülkemizin,ilimizin ve ilçelerimizin sorunlarını kamuoyuna aktaran ve sorunların çözüm sürecine, toplumun bütününü kucaklayan, somut ve zengin çözüm seçenekleri sunan, kamuoyunun doğru ve tarafsız bilgilendirilmesinde büyük rol üstlenen değerli basın mensuplarımızın, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nü en içten duygularımla kutluyor, görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarına da Allah(c.c.)’den rahmet niyaz ediyorum."