2023 genel seçimlerine hazırlanan İYİ Parti, Eylül 2023 tarihinden önce yapması gereken kongresini seçim takvimini gözeterek ekim ayında başlatma kararı almıştı. Milletvekili aday adayı olmak isteyen başkanların önünü açmak için alınan kongre kararı sonrasında gözler il ve ilçe başkanlarına çevrilmişti. 

İYİ Parti'nin Milletvekili aday adayı olmak isteyen il ve ilçe başkanlarına yeni yönetimlerde yer almamaları telkini üzerine Serdip Dokumacı, geçtiğimiz Kasım ayında gerçekleştirilen İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı'nın 3. Olağan Kongresinde aday olmadı. 

Dokumacı, bu akşam milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Dokumacı'nın açıklaması şöyle; "

Değerli ailem, değerli dava arkadaşlarım, kıymetli basın mensupları öncelikle yeni bir yola çıkacağımız bu önemli günde beni yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum.Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

Çetin'den Tever'e: Çıkın karşıma Sakarya’yı nasıl mülteci cenneti yaptığınızı konuşalım Çetin'den Tever'e: Çıkın karşıma Sakarya’yı nasıl mülteci cenneti yaptığınızı konuşalım

Farkındaysanız lafıma değerli ailem diyerek başladım,çünkü benim için iyi parti evladımız, onun yanında yürüyen,onu kollayan ,büyüten herkes de ailem olmuştur.
Bu evlat öyle kolay doğmamış,5 yaşına gül bahçelerinde güle oynaya gelmemiştir. Bu evlat;ülkenin her yönü ile uçuruma yuvarlandığını,evlatlarımıza yaşanabilecek bir ülke kalmayacağını düşünen bir avuç iyi ve cesur insanın,korku imparatorluğu yaşandığı bir dönemde adeta baş kaldırısı ile doğmuştur.

Kurucu arkadaşlarımız neler yaşadığımızı,nelerle itham edildiğimizi çok iyi bilirler.Yola çıktığımız o günlerde, en yakın dostlarımızın bile işiniz mi yok sizin,sıkıntı yaşayacaksınız,sizi toplayacaklar,ve buna benzer bir sürü sözüne kulak tıkayıp, bir avuç inanmış insan Genel Başkanımız’ın yanında yola koyulduk.Sakarya’mızda bir binanın garajında doğan evladımız,bugün Sakarya’da en büyük iktidar adayı partisi olarak pırıl pırıl parlamaktadır.

Bu nedenle öncelikle partimizin kurucusu Başta kıymetli liderimiz, Genel Başkanımız Meral Akşener, partimizin ve bizlerin abisi Genel Başkan Yardımcımız Ümit Dikbayır, bugün bizle olan ve olamayan tüm kurucularımız, partimize sonradan katılan gücümüze güç katan yol arkadaşlarımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsınız, iyi ki o gün o yola çıkma cesaretini gösterdiniz ve iyi ki vazgeçmediniz.

İşte bende Serdip Dokumacı olarak partimin Kurucu İl Başkan Yardımcısı, Hukuk ve Seçim İşleri Başkanı ve son olarak Adapazarı İlçe Başkanı görevlerini büyük bir onurla yerine getirmeye çalıştım.Şimdi ise gerek ailem,gerek parti büyüklerim,gerek yol arkadaşlarım ile yaptığımız istişareler sonucunda aynı hedefte,aynı amaçta yeni bir yola çıkma kararı almış bulunmaktayız.

Bu vesile ile partimden milletvekili aday adayı olduğumu sizlerle paylaşmak,kamuoyuna duyurmak istiyorum.Allah bu yolda yar ve yardımcımız olsun, ülkemiz, şehrimiz ve partimiz için hayırlı olsun…

İlk gün yola çıkarken şehrimize,ülkemize ve evlatlarımıza borcumuz var şiarından hiçbir şey değişmedi, bugün de aynı düşünceler ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. İliklerine kadar Sakarya’lı ve Sakarya sevdalısı olarak sizlerin desteği,parti büyüklerimizin takdiri ve hemşerilerimizin teveccühü ile ülkeme ve şehrime borcumu ödemek istiyorum."

WhatsApp Image 2022-12-27 at 20.09.34WhatsApp Image 2022-12-27 at 20.09.44WhatsApp Image 2022-12-27 at 20.09.45WhatsApp Image 2022-12-27 at 20.09.45 (1)WhatsApp Image 2022-12-27 at 20.09.46WhatsApp Image 2022-12-27 at 20.09.46 (1)WhatsApp Image 2022-12-27 at 20.09.47WhatsApp Image 2022-12-27 at 20.09.48