AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Sakarya'ya geliyor AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Sakarya'ya geliyor

31 Mart yerel seçimlerinde Sakarya'nın en büyük ikinci ilçesi olan Serdivan'da Cumhur İttifakı adayı Osman Çelik, bin 655 oy farkla seçimi kazanmıştı.

Osman Çelik'in kazanması sonrasında CHP, sandıklarda oy sayımında usulsüzlük yapıldığını öne sürerek seçim sonuçlarına itiraz etmiş ancak İl Seçim Kurulu da yasal süre olan üç günlük sürenin bitimine saatler kala CHP'nin itirazını reddetmişti.

İl Seçim Kurulu'nun bu kararı sonrasında Cumhur İttifakı'nın adayı olarak Serdivan Belediye Başkanı seçilen Osman Çelik, mazbatasını aldıktan sonra Serdivan Belediye Başkanlığı makamında gerçekleştirilen devir teslim töreniyle görevi önceki Başkan Yusuf Alemdar'dan devraldı.

Törenle Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Yusuf Alemdar'dan görevi teslim alan Osman Çelik, Serdivan Belediye Başkanlığı görevine resmen başlamış oldu.

Devir teslim töreninde konuşan Çelik, "2004 yılında AK Parti'nin kazanmasıyla Zeki başkanımızla başlayan bu süreç 2024 yılında devam ediyor. Hem Zeki başkanımızın hemd e Yusuf başkanımızın tecrübelerinden yararlanarak Serdivan'ımızı büyütmenin, büyüyen şehrimize daha fazla ivme kazandırmak için 24 saat esaslı çalışacağımızı ifade etmek isterim. Ben hepünüze çok teşekkür ediyorum. Cumhur İttifakı olarak 60 gün sahada basılmadık yer, gidilmedik mahalle, sıkılmadık el bırakmadık. Cenabı Allah da çalışmamızın karşılığını bize nasip etti. Vatandaşımızın bize verdiği mesajları da aldık. İnşallah bu dönem sürecinde Serdivanımızın 165 bin, öğrencilerle 230 bin nüfusa hizmet etmenin mutluluğunu birlikte yaşayacağımızı ve tüm vatandaşlarımızla birlikte ortak istişarelerle, beraber karar vererek bu çalışmaları yapacağımızı ifade etmek isterim. Allah yüzümüzü asla aşağıya indirmesin. Sizin önünüzde asla kötü duruma düşmek istemiyoruz. Yusuf başkanımız ve Zeki başkanımız hizmet ettiler. İnşallah biz de Serdivanımıza hizmet edeceğiz" dedi.

Görevi Osman Çelik'e devreden Yusuf Alemdar ise "Özellikle 15 yıldır görev yaptığım, şerefle ve onurla hizmet etmeye çalıştığım Serdivanımızı yine şerefimizle, onurumuzla devraldığımız gibi daha iyi günlere götürecek bir kardeşimize devretmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Osman başkanımızla beraber siyaset yaptık Serdivan'da... Serdivanımızın her mahallesine, insanımıza dokunmaya gayret gösterdik. Serdivanımıza daha güzel hizmetler yapmaya, daha ileriye götürmeye gayret edeceğiz. Artık çalışma zamanı." diye konuştu.

19Cdfbe6 641A 4179 Ba9B B4D8D5A0129008C549F4 A38A 4E37 9659 581E2E4403Fa4E589B0A Ae24 45E9 8550 67E16A6725862Ac10Aa8 B443 44A7 Bbb6 Cc1Bcbd3B1Ec