Serdivan Belediyesi, yaz aylarının gelmesiyle birlikte artan larva ve uçkunlarla mücadele için ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. 1 Nisan’dan itibaren larva ilaçlamasınıngerçekleştirildiği Serdivan’da, 1 Haziran itibariyle de uçkunla mücadele çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Bayram trafiğinde kalanlara su ve yiyecek ikramı Bayram trafiğinde kalanlara su ve yiyecek ikramı

İnsan sağlığına zarar vermeyen ürünler kullanarak tüm cadde ve sokaklarda ilaçlama çalışmaları aralıksız gerçekleştiriliyor.

Serdivan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, halk sağlığının olumsuz etkilenmemesi için gündüz saatlerinde rögar kapakları, kanallar, dere yatakları gibi alanlarda larvalara karşı; park ve bahçeler, çöp konteynerları, cadde ve sokaklar gibi meskûn mahallelerde de gece saatlerinde uçkunlara karşı titizlikle ilaçlama çalışmaları yürütüyor.

Yaz boyunca larva ve uçkunlarla mücadeleye kararlılıkla devam edileceğini ve vatandaşların sağlıklı bir ortamda yaşaması için gerekli tüm adımların atılacağını bildiren yetkililer,vatandaşlara çöplerini sızdırmayan poşetlerde ve ağzı kapalı bir şekilde konteynerlaraatmaları konusunda çağrıda bulundu. Bu sayede larva ve uçkunların üreme alanlarının oluşması engellenebilecek ve ilaçlama çalışmalarının etkinliği artacağı belirtildi.

Hl 44045228670Hl 44045228665Hl 44045228666