Sakarya’nın önemli ilçelerinden olan Serdivan’da hayli seviyeli ve ilkeli bir seçim yarışı sürüyor. Saha çalışmalarını sürdüren adaylar arasında bulunan AK Parti Serdivan Belediyesi Adayı Osman Çelik önce CHP Serdivan Belediyesi Adayı Aydoğan Arslan daha sonra Yeniden Refah Partisi Serdivan Adayı Ebubekir Erbakan Yaşar ile karşılaştı. Her iki adayla kucaklaşan ve bir süre sohbet eden Osman Çelik, “Rakip olabiliriz ama bu asla muhabbetimiz olmayacak anlamına gelmez. Kavgaya değil hizmete talibiz” dedi.

Sahada karşılaştığı CHP Serdivan Belediyesi Adayı Aydoğan Arslan ile sohbet eden Osman Çelik, “Siyasette seviyeli ve saygı içerisinde yürütülen rekabet kadar güzel şey yoktur. Aydoğan Beyle de esnaflarımızı ziyaret ederken denk geldik. Selamlaştık, sohbet ettik. Kavgaya değil hizmete talibiz” derken, Yeniden Refah Partisi aday Yaşar için, “Seçim ziyaretlerimiz esnasında bugün de Yeniden Refah Partisi Adayı Sayın Ebubekir Erbakan Yaşar’la karşılaştık. Rekabet ayrı şey muhabbet ayrı şey. Rakip olabiliriz ama bu asla muhabbetimiz olmayacak anlamına gelmez. Biz muhabbete talibiz” dedi.

Karapürçek Belediye Başkanı Çoruhlu, Büyükşehir Meclisi'nde başında sarıkla dikkat çekti Karapürçek Belediye Başkanı Çoruhlu, Büyükşehir Meclisi'nde başında sarıkla dikkat çekti

Öte yandan Serdivan’da rakip olan siyesi parti adaylarının seviyeli siyaset yaptığını gören vatandaşlar ise, “İşte siyaset böyle olmalı ve adaylar topluma örnek olmalıdır. Sahada karşılaştığı her iki adayla sohbet eden başta Osman Çelik ve diğer adayları kutlarız. Zaten Osman Çelik yıllardır gülen yüzü, tatlı dili ve samimiyetiyle içimizden biri oldu” diye tanıştılar.

Da0Cf58D D78C 492C Bfb2 6D792E8F4Cf17Be2Ba6A 9E01 4E00 Bc86 F581474Adbe9