Kampüs çevresinde 609,92 m²'lik alan üzerine kurulacak Gençlik Merkezi’nin, Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi öğrencilerine hitap edeceği belirtilirken, proje kapsamında öğrenci aşevi, kütüphane, öğrenci çamaşırhanesi, Kızılay ve Serdivan Belediyesi ile mevcut öğrenciler arasında bilgi akışını sağlayacak İletişim Merkezi’nin yer alacağı ifade edildi. Gençlik Merkezi, öğrencilerin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayacak, eğitimlerine ve gelişimlerine katkıda bulunacak bir sosyal donatı alanı olacak.

Projelerin bir bir hayata geçirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Osman Çelik, “Türk Kızılayı Serdivan Şube Başkanlığı ile Belediyemizin ortak yürüttüğü Gençlik Merkezi projesi, Serdivan'a yeni bir soluk getirecek ve değer katacak. Bu projeler ile gençlerimize destek olacak, ihtiyaçlarını karşılayacak ve sosyal hayatlarına katkıda bulunacağız. Seçim döneminde söz verdiğimiz gibi öğrenci kardeşlerimize hijyenik ortamda çamaşırlarını yıkama imkanı sunacağız. Ayrıca Türk Kızılay ile iş birliğinde yapacağımız çalışmalar ile öğrencilerimize ve ihtiyaç sahiplerine destekte bulunmayı amaçlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Büyükşehir’in atölyesinde şehrin tarihi iki mekanına yolculuk Büyükşehir’in atölyesinde şehrin tarihi iki mekanına yolculuk

Onaylanan projenin teknik sürecinin en kısa sürede tamamlanması ve çalışmalarına başlanması hedefleniyor. Gençlik Merkezi, tamamlandığında Serdivan'a önemli bir kazanım sağlayacak ve şehrin gençleri için buluşma noktası olacak.