Nurettin Eryılmaz'ın özel haberi

Akçakoca-Alaplı yolunda trafik kazası; 2 yaralı Akçakoca-Alaplı yolunda trafik kazası; 2 yaralı

Alınan bilgiye göre, Serdivan’da mülk sahibiyle mahkemelik olan kiracı gece vakti kabusu yaşadı. 

Serdivan ilçesinde GSM bayisi işleten İbrahim Y., dükkan sahibi A.A. ile kiraya zam konusunda anlaşamadı. Dükkan sahibi A.A. 4 bin lira olan kirayı 10 bin lira yapmak isterken, kiracı İbrahim Yeşildaş bunu kabul etmedi. 

Dükkan sahibi A.A. ile kiracı İbrahim Yeşildaş kira konusunda mahkemelik olurken, 3 gün önce İstanbul’dan dönerken Serdivan’daki işyerinin ışıklarının yanmadığını görünce şaşıran Yeşildaş, işyerine gidip elektrik sigortasını açtıktan sonra dükkan sahibi A.A. ile karşılaştı.

İddiaya göre A.A., İbrahim Y.'a bağırarak "Sen niye beni aramıyorsun lan?" dedi. İbrahim Y. ise "Seni neden arayacağım, sigortayı açmak için geldim" diye cevap verdi. Bunun üzerine A.A., belinden çıkardığı silahla İbrahim Y.'a ateş etmeye başladı. İbrahim Y., canını kurtarmak için kaçarken A.A. arkasından 3 el daha ateş etti.

İbrahim Y. olay yerinden kaçarken, bu kez de mülk sahibi A.A.’nın yakınları kiracının dükkanına taş ve sopalarla saldırdı, dükkanının camını çerçevesini kırdı, tabelasını parçaladı. Dükkana saldırı anları saniye saniye güvenlik kamerasına yansırken, İbrahim Yeşildaş olayın ardından polise giderek A.A. hakkında şikayetçi oldu.

Camları ve tabelası kırılan işyerinde 400 bin liralık zarar olduğunu söyleyen esnaf İbrahim İbrahim Y., dükkanında 4 çalışanı olduğunu ve onları riske atmamak için dükkanı boşalttığını, hakkını hukuk yoluyla arayacağını söyledi.

HALK54’e konuşan Yeşildaş, “Mal sahibiyle bir kira anlaşmazlığımız vardı. Kendisiyle mahkemelik olduk. Kendisi istediği kirayı alamıyordu. Bende istediği kirayı vermiyordum. İstanbul dönüşü aracımla geçerken dükkanımın ışıklarının yanmadığını gördüm. Bununla ilgilenirken dükkan sahibi aşağıya inerek ‘Sen niye beni aramıyorsun lan’ diye konuştu. Bende kendisine ‘Seni neden arayacağım, sigortayı açmak için geldim’ dedim. Sonra belinden silahı çıkartarak direkt tetiği çekti, üzerime doğru ateş etti. Silahı o anda tutukluk yaptı. Ben bu sefer dönerek kaçmaya başladım. Arkamdan 3 el ateş etti. Direkt öldürmeye ateş etti. Sonra aracıma binip kaçtım. Geri döndüğümde dükkan bu hale geldi. Dükkan sahibi kasıtlı olarak elektriği kesti. Kiram 4 bin liraydı, yandaki arkadaşlara komşulara yüzde 80 zam yapmış, bana yüzde 150 zam yapmak istedi, kirayı 10 bin liraya çıkartmak istedi. Bende adaletli davranın diyerek kiranın 7 bin lira olmasını istedim. Ancak 7 bin lirayı kabul etmedi. Bende ‘O zaman mahkeme neye karar verirse ona döneriz’ dedim. Sonra ben kendi zam oranlarımı hesapladım, o şekilde kirayı resmi olarak hesabına göndermeye devam ettim. Dükkanıma 300-400 bin liralık zarar verdi. Şikayetçi oldum, olay yeri inceleme geldi, kovanları topladılar. Karakola gittik ifadelerimizi verdik ancak kendisi halen dışarda. 4 tane çalışanım var, onları riske atmamak için dükkanı boşalttım, başka bir yere geçeceğim. Hakkımı hukuk yoluyla arayacağım.” dedi.

Mülk sahibi A.A. ise Nurettin Eryılmaz'a yaptığı açıklamada, "Kiracım eşi ve kendisi adına ayrı ayrı beyanname vermiş. Onlar için ben vergi ödemesi yaptım. Konunun kira ile ilgisi yok. Tüm bilgileri karakoldan alın. Konuşmayacağım “dedi.