Serdivan Belediyesi yaz aylarının gelmesiyle birlikte ilçe genelinde yabani ot temizliği için yoğun bir çalışma başlattı.

Serdivan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince sürdürülen çalışmalar kapsamında sokak, cadde, orta refüjler ve yeşil alanlarda bulunan yabani otlar etap etap temizleniyor.

Ayrıca ilçe genelinde kaldırım ve duvar kenarlarında görüntü kirliliği oluşturan yabani otlara da müdahalede bulunan ekipler, boş arazilerde de olası bir yangını önlemek amacıyla yabani otları temizliyor.

Yol kenarlarındaki yabani otların yanı sıra ekipler ilçede bulunan parklarda hummalı bir çalışma yürütüyor. Parklarda bulunan çimler, ekipler tarafından biçilirken, park kenarlarında uzayan ve tehlike arz eden kurumuş otlar tek tek temizleniyor.

23 yaşındaki Şeyma hayatını kaybetti 23 yaşındaki Şeyma hayatını kaybetti

Sürdürülen çalışmalara ilişkin konuşan Serdivan Belediye Başkanı Osman Çelik, “Yaz aylarının gelmesiyle beraber ot biçme ve temizlik çalışmalarımız hız kazandı. Ekiplerimiz sağlıklı ve tertemiz bir Serdivan için çalışmalarını yaz boyunca aralıksız sürdürecek.” açıklamasında bulundu.

Serdivan’da Yabani Ot Temizliği Mesaisi 4Serdivan’da Yabani Ot Temizliği Mesaisi 2Serdivan’da Yabani Ot Temizliği Mesaisi 3Serdivan’da Yabani Ot Temizliği Mesaisi