KADİR ŞİRİN'İN HABERİ

1 DENİZ 1 ÖMER FARUK

Süper Lig Play-Off'un nefes kesen futbol mücadelesinde heyecan doruktaydı! Erenler 2 No’lu Saha'da oynanan maçta, Serdivanspor ile Pamukovaspor karşı karşıya geldi. İki takım da grupta Bölgesel Lig bileti için kıyasıya mücadele etti. .Serdivanspor, 15 puanla zirvede yer alırken, rakibi Pamukovaspor 13 puanda zorlu bir mücadeleye girişti. Ancak, sahada üç kırmızı kartın çıktığı maçta Serdivanspor, rakibini 2-0'lık skorla geçerek adını Bölgesel Lig'e yazdırdı. Sarı siyahlı ekibe 7'inci maçında 6'ıncı galibiyete getiren goller Deniz Berk İlter ve Ömer Faruk Özbalaban'dan geldi.

3 KIRMIZI KART ÇIKTI

Futbol kalitesinin neredeyse olmadığı kritik maçın ilk yarısında taraflar yakaladığı birer pozisyonu değerlendiremeyince devreye golsüz eşitlikle girildi. Mücadelenin 60'ıncı dakikasında yaşanan bir faul pozisyonu sonrası saha bir anda karıştı. İki takım oyuncularının birbirine girdiği arbede sonunda müsabaka 5 dakika durdu. Futbol sahalarında görmek istemediğimiz yaşananlar sonrası iki takımdan birer oyuncu kırmızı kart gördü. Hızlı hücumlarla rakip kalede etkili olan Serdivanspor, aradığı golü 70'te Denir Berk ile buldu:1-0.

Demirbakan: “Biz her şeye hazırlıklıyız” Demirbakan: “Biz her şeye hazırlıklıyız”

BARAJ MAÇI OYNAYACAK

Tansiyonun yükseldiği karşılaşmanın 74'üncü dakikasında ise bu kez Pamukova tenik heyetinden Yalçın Yayla, maçın hakemi Levent Gümüşdere tarafından kırımızı kartla oyun dışına gönderildi. Maçı bırakmayan İzlog Pamukovaspor, beraberlik golünü ararken 90'da gelen golle iyice yıkıldı:2-0. Kalan sürede başka gol olmayınca Serdivanspor Baraj'a kalan takım oldu. Bu zaferle birlikte Serdivanspor, grup lideri Ferizlispor'a ikili averajda geçit vererek birinci sırayı kaçırdı. Ancak, ikinci sıradaki yeriyle Bölgesel Amatör Lig Baraj Maçı oynama hakkı kazandı.

PAMUKOVA UMUTLU

Diğer yandan, Mehmet Atmaca yönetimindeki Pamukovaspor ise umutlarını son maçta sürdüremedi. Serdivanspor karşısında mağlubiyetle ayrılan Kırmızı-Beyazlı ekip, BAL umutlarını kaybetti. Ancak, Futbol Federasyonu'nun Amatör Ligler Kurulu'nun yapacağı toplantıda alınacak kararlar, Sakarya'nın futbol geleceğini yeniden şekillendirebilir. Sakarya futbolunu sarsan bu mücadelede, Serdivanspor'un Bölgesel Lig sevinci ve Pamukovaspor'un BAL umutları, iki takım taraftarlarını ve tutkunlarını bir hayli  heyecanlandırdı!

I M G 8726I M G 8724I M G 8717I M G 8558I M G 8544I M G 8542I M G 8541I M G 8532