Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Adnan Menderes Caddesi üzerinde inşa edilen Ticaret Merkezi'nin, daha önce SESOB tarafından satın alındığı açıklanan ancak ihale çıkma şartı bulunduğu için süreci yenilenen iş merkezinin en üst katı ihaleye çıkıyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) merkez kampüsünün köşesinde yer alan ve yapımı süren Ticaret Merkezi'nin en üst katının SESOB tarafından alınacağı açıklanmıştı. Büyükşehir Belediyesi'nin Nisan ayı meclisinde konuşan Başkan Ekrem Yüce, "Sakarya’nın en prestijli binası olduğunu iddia ediyorum. Para vermiyoruz, proje bazlı satıyoruz. Bedava yapıyoruz, cebimizden bir şey çıkmıyor. SESOB’la da anlaştık. En üst katını da komple SESOB alacak" demişti.

SESOB Başkanı Hasan Alişan'da TV 264 ekranlarında yayınlanan Gazeteciler Soruyor Programına Nisan ayında canlı yayına bağlanarak Ticaret Merkezinin en üst katının alınması için görüştüklerini söylemişti.

Erdem Ercan SATSO Meclis Başkanlığı'na aday Erdem Ercan SATSO Meclis Başkanlığı'na aday

Ancak satışın yapılması için ihale şartı gerektiği için kapalı teklif usülü ile ihaleye çıkılması kararlaştırılmıştı.
 
Alınan bilgilere göre toplam 23 bağımsız bölümden oluşan iş merkezinin 2.katı, tümü tek seferde olmak üzere ihale ile 26 Temmuz Salı günü satılacak.

Toplam 3 bin 179 metrekarelik bir alana sahip olan 23 bağımsız işyeri için istenen bedel ise 17 milyon 500 bin TL.