Hüseyin Cumalı’nın haberi 

Kısa adı SESOB olan Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği bu kentte yaklaşık 40 bin esnafı temsil ediyor. Sakarya’nın en önemli sivil toplum kuruluşları olan SATSO ve SESOB iftarları uzun yıllar boyunca şehri buluşturan iftarlar olarak bilinirdi. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) iftarları halen “şehri buluşturan iftarlar” olarak bilinirken, ne yazık ki SESOB için aynı cümleleri kurmak mümkün değil. SESOB Başkanı Hasan Alişan 34 yıllık başkanlık döneminde elbette inişler ve çıkışlar oldu. Ancak son 5 yıldır Alişan’ın yaptığı hatalar artık kurumun itibarını zedeler hale geldi.

Bir zamanlar şehri buluşturan, şehrin protokol mensuplarının yanı sıra iş, siyaset, spor, sivil toplum kuruluşları, daire müdürleri, muhtarlar, basın camiası, sağlık ve eğitim camiası, şehrin ileri gelenleri ve çevre illerin önemli isimlerinin buluştuğu SESOB iftarlarına artık kimse katılmak istemiyor. Yaptığı hataların üzerine her ay yeni ve kabul edilemez hatalar yapan Başkan Hasan Alişan’ın dün akşam verdiği iftara SESOB’a bağlı oda başkanları, üyeler dışında bir tek Sakarya Ticaret İl Müdürü Emre Atmaca katıldı.

TEM’de bayram trafiği yoğunluğu havadan görüntülendi TEM’de bayram trafiği yoğunluğu havadan görüntülendi

İftar açıldıktan sonra başkan Hasan Alişan kürsüde “İstiklal Marşı'mızın kabulünün 103. yılını kutluyorum. Herkesin Ramazan ayı mübarek olsun. Rabbim tuttuğunuz oruçlar kabul olsun” dediği o anlarda iftara katılanlar ise, “ Ne protokol var, ne belediye başkanları var, ne iş dünyası var, ne sivil toplum kuruluşları var, ne şehrin ağabeyleri var, ne meclis üyeleri var, ne şehrin ileri gelenleri var, ne muhtarlar, ne basın camiası, ne daire müdürleri, ne davetliler var. Bize ne oldu! Biz neye bu kadar dışlandık” sorusuna cevap arıyordu.

E8B5363E E546 4839 A223 31Db4933E5Ff19701422 Cc1C 4C78 B4Fb 15D7F97Fdf4D