Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na bağlı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Sakarya'nın da aralarında bulunduğu 14 ilde mülkiyetinde bulunan bazı taşınmazları açık artırma usulü ile satışa çıkardı. 

10-13 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek ihalelere, e-Devlet üzerinden SGK Elektronik Satış Portalı'ndan başvuru yapılabilecek. 

Sakarya'da açık artırma usulü ile satışa çıkarılan taşınmazlar Adapazarı, Akyazı, Arifiye, Karasu, Serdivan ve Söğütlü ilçelerinde yer alıyor.

Sakarya'da satışa çıkarılan taşınmazlar arasında şunlar yer alıyor:

Sakarya VİB Turizm'de yeni yönetim kurulu belli oldu Sakarya VİB Turizm'de yeni yönetim kurulu belli oldu

Adapazarı Donatım İlçe Garajının bir bölümü: Adapazarı şehir merkezinde, Donatım İlçe Garajı olarak bilinen ve şehir merkezi ile Sakarya'nın doğu ve güney bölgesindeki ilçelerin ulaşımını sağlayan özel halk otobüslerinin kalktığı yer bulunuyor. SGK'ya olan borcu nedeniyle bu garajın 9 bin 742 metrekarelik arsanın 43'te 6 hissesi SGK'ya devredildi. SGK'ya devredilen hisse 1.360 metrekareye denk geliyor ve tahmini satış bedeli 9 milyon 516 bin lira olarak belirlendi.

Söğütlü MYO Binası: Söğütlü Belediyesi tarafından SUBÜ Söğütlü MYO'su için inşa edilen bina, SGK'ya olan borca karşılık devredildi. 5 bin 467 metrekare arsa üzerinde bulunan ve ticaret alanı imarlı olan binanın satışı için 45 milyon 650 bin TL bedel belirlendi.

Akyazı Eski Belediye Binası: Akyazı'da Büyükşehir yasası ile kapatılan Kuzuluk Belediyesi'nin hizmet binası olan bu yapı, Akyazı Belediyesi'nin borçlarına karşılık SGK'ya devredildi. D-140 kara yolu üzerinde bulunan binanın satışı için 24 milyon 500 bin TL bedel belirlendi.

Serdivan'daki arsalar: Serdivan'da Kemalpaşa ve Beşköprü Mahallesi arasında bulunan 3 arsa satışa çıkarıldı. Bunlardan en büyüğü ve en değerlisi Üniversite Caddesi'nin altındaki yamaçta yer alan 6 bin 158 metrekarelik arsa. Arsanın satışı için 26 milyon 750 bin TL bedel belirlendi.

Sgk Sakarya Satilik Tasinmaz