Sakarya Büyükşehir Belediyesi hayatın her alanında vatandaşlara dokunmaya devam ediyor.

Bir düğün parasına aylık kiralık düğün salonu! Bir düğün parasına aylık kiralık düğün salonu!

Yorucu eğitim dönemi sonrası yaz tatiline çıkan minikler, Büyükşehir Sosyal Gelişim Merkezi’nde yaz kurslarıyla eğlenirken öğreniyor ve aynı zamanda kurulan yepyeni bir atölyeyle şehri keşfediyor.

Yeni sınıf Gezi Atölyesi

Büyükşehir, SGM’nin yaz dönemi kurslarına öğrencilerin farklı alanlarda kendilerini geliştirebileceği atölyeler ekledi. Bu kapsamda Adapazarı SGM’de yeni bir ders olan ‘Gezi Atölyesi’ faaliyetlerine başladı.

İl Ormanı’nda keyif dolu bir gün

6 hafta sürecek olan gezi atölyesinde 10 yaş ve üzerinde olan öğrenciler her hafta şehrin başka bir köşesinde keşfe çıkacak. Atölyeye kayıt yaptıran gezgin ruhlu miniklerin ilk gezi durağı İl Ormanı Tabiat Parkı oldu.

Çevre bilinci kazandılar

Doğa ile baş başa vakit geçiren öğrenciler kozalak, çam, dal gibi ormanda buldukları ürünlerini toplayarak tablo yaptılar. Resimler çizen öğrenciler, oyunlar oynayıp ‘çevre’ temalı aktiviteler sayesinde bilinç kazandı.

Eğlence eşliğinde öğretmeye devam

Büyükşehir’den yapılan açıklamada, “Yaz dönemi kurslarımız tüm hızıyla devam ediyor. 15 farklı branşta öğrencilerimize verdiğimiz eğitimlerden gezgin ruhlu öğrencilerimizin seçtiği ‘Gezi Atölyesi’nin ilk durağı İl Ormanı Tabiat Parkı oldu Miniklerimize keyifle öğretmeye, eğlence eşliğinde bir şeyler katmaya devam edeceğiz” denildi.

Sgm Miniklerinin Tabiatın Kalbinde Unutulmaz Yolculuğu3Sgm Miniklerinin Tabiatın Kalbinde Unutulmaz Yolculuğu4Sgm Miniklerinin Tabiatın Kalbinde Unutulmaz Yolculuğu5Sgm Miniklerinin Tabiatın Kalbinde Unutulmaz YolculuğuSgm Miniklerinin Tabiatın Kalbinde Unutulmaz Yolculuğu2