Büyükşehir Belediyesi her yaz tatilinde olduğu gibi bu yaz tatilinde de çocukların sosyal hayatlarına katkı sağlamaya devam ediyor. Adapazarı SGM’de mutfağa giren küçük şefler lezzetli ve sağlıklı cipsler yaparak eğlenceli vakit geçirdi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaz aylarında minik öğrencilerin Sosyal Gelişim Merkezleri’nde dolu dolu vakit geçirmeleri için başlatılan kurslar tüm hızıyla devam ediyor. 14 farklı branşta kurs gören minikler keyifli vakit geçiriyor. Mutfak atölyesi derslerini heyecanla bekleyen öğrenciler, atölyede dengeli ve sağlıklı beslenme konularında da bilinç kazanıyor.

Mutfak atölyesi, çocukların beslenme alışkanlıklarında bilinç oluşturuyor. Ayrıca yaparak ve yaşayarak öğrenen, pratik uygulamalarla günlük yaşamlarına öğrendiklerini entegre eden öğrenciler, atölyeyi dikkatle takip ediyor. Son olarak minik şefler, sağlıklı cipsleri kendi elleriyle yapıp, merkezde ikram etti.

Geleneksel Sanatlar İhtisas Merkezi’nde yeni dönem başlıyor Geleneksel Sanatlar İhtisas Merkezi’nde yeni dönem başlıyor

SGM’lerde öğrencilere Kuran-ı Kerim ve Değerler Eğitimi, Oyunlarla İngilizce, Çizgi Film ve Animasyon, Resim, Geri Kazanım, Becerikli Eller, Drama, Karagöz Gölge Oyunu, Robotik Kodlama, Akıl Oyunları, Satranç, Mutfak, Gitar ve Piyano Atölyesi gibi 14 farklı branşta eğitimler sunuluyor.