Oda başkanı böyle isyan etti: Esnafımın ekmek kapısına kilit vurdurmak için uğraşmayın Oda başkanı böyle isyan etti: Esnafımın ekmek kapısına kilit vurdurmak için uğraşmayın

Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş Yıldönümünde 6 farklı hizmet kolundan 8 memur sendikasının bir araya gelerek kurduğu Kamu Birliği Konfederasyonu 81 ilde teşkilatlanmasını tamamladı.

Kamu Birliği Konfederasyonu Sakarya İl Temsilciliği’ne Adalet Sen Sakarya Şube Başkanı Sinan Hamurcu atandı.

Kamu Birliği Konfederasyonu Sakarya İl temsilcisi Sinan Hamurcu yaptığı açıklamada “Bizler, kamu çalışanları olarak, uzun yıllar sendikal mücadelede kamu çalışanlarını tam anlamıyla temsil edecek sendikalara ihtiyaç duyduk. Bu ihtiyaç kamuda bağımsız ve ilkeli sendikal mücadele verenleri bir araya getirdi.

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının başladığı günde, yaklaşık yüz bin kamu çalışanı ile, Türkiye’nin En Genç, En Dinamik, En Üretken konfederasyonu, Kamu Birliği Konfederasyonun kuruluşunu ilan ettik. Sağlık ve Sosyal Hizmetler kolunda; Genç Sağlık Sendikası, Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmetleri kolunda; Adalet Sen ve SAV-DES SEN, Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri kolunda; Genç Eğitim Sen ve TEÇ-SEN, Diyanet ve Vakıf Hizmetleri kolunda; DİVA SEN, Yerel Yönetim Hizmetleri Kolunda; Genç Belediye Sen ve Basın Yayın ve İletişim Hizmetleri kolunda; Adil Haber Sen bir araya gelerek Kamu Birliği Konfederasyonu’nu kurduk. 

Bağımsız olarak kurulan ve temel ilkeleri tam bağımsız sendikacılık olan bu sekiz sendika, bir araya gelerek kamu çalışanlarının ihtiyaç ve özlem duyduğu sendikal mücadeleyi başlatmıştır. 

Geçtiğimiz mart ayında olağan genel kurulunu yaparak yönetim kurulunu oluşturan Kamu Birliği Konfederasyonu’nun Genel Başkanlığına Sayın Osman Kaya seçilmiştir. Osman Kaya liderliğinde sendikal mücadelesine devam eden Kamu Birliği Konfederasyonu, 81 ilde teşkilatlanmasını tamamlamış olup, tüm kamu çalışanları için mücadele etmeye başlamıştır. 

İlimizde de Kamu Birliği Konfederasyonu İl Yönetimi oluşturulmuş olup, İl Temsilcisi olarak Adalet Sen Sakarya Şube Başkanı Sinan Hamurcu atanmıştır. Sinan Hamurcu Başkanlığındaki Kamu Birliği Konfederasyonu Sakarya İl teşkilatında ayrıca Genç Sağlık Sen’den Betül İkiz Akbulut, TEÇ-SEN’den Cem Helvacı, Adil Haber Sen’den Abdurrahim Saraç, SAV-DES Sen’den Hidayet Yılmaz ve DİVA Sen’den Turan Ayra yer almaktadır. 

Kamu Birliği Konfederasyonu Sakarya İl Temsilciliği, ilimizde bulunan tüm kamu çalışanlarının sorunlarının çözümü, daha ferah, daha huzurlu bir çalışma ortamı ve mali ve sosyal haklarının iyileştirilmesi için aralıksız çalışmaya devam edecektir." dedi.