Fuat Koçer

THY'nin 238 seferi iptal edildi THY'nin 238 seferi iptal edildi

TBMM'de dün gerçekleşen bütçe görüşmeleri esnasında AK Parti ve İYİ Parti milletvekilleri arasında kavga çıktı. Oturuma ara verilirken, kavgada İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık ile yumruklaştı. Işık'ın parmağındaki yüzük nedeniyle Örs'ün kafasında açılma meydana geldi.

ÖRS, YOĞUN BAKIMA ALINDI
Kalp problemi olduğu öğrenilen Örs, kaldırıldığı hastanede yoğun bakım servisine alındı. Geçen yıl kalp pili takılan Örs'te arbede esnasında strese bağlı bir ritim bozukluğu oluştuğu ve bundan dolayı hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Bilinci açık olan Örs'ün yarın sabah taburcu edilmesi bekleniyor.

EBUBEKİR SOFUOĞLU: ELLERİ DERT GÖRMESİN
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, mecliste yaşanan kavgayla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Sofuoğlu paylaşımında, "Adamın dibiymiş. Zafer Işık, Anlayana anladığı dilden konuşmuş. Bu bir ecdat geleneğidir, elleri dert görmesin Müslüman, yeri ve zamanına göre hareket etmesini iyi bilendir. Pısırıklar, Zafer Bey Kardeşimin bu adam gibi tavrını görsün de örnek alsın İnşaAllah..." ifadelerini kullandı.

Sofuoğlu'nun bu paylaşımına İYİ Parti Adapazarı eski ilçe başkanı Serdip Dokumacı'dan tepki geldi. Dokumacı, "Vekilimiz ölümden döndü,ettiğin lafa bak! Sen nasıl bir adamsın,sen nasıl bir insansın… Sen nasıl hocasın? Yazıklar olsun sana da,seni hoca diye orada tutanlara da…" ifadelerini kullandı.

ewfq-6