Adapazarı'nın en merkezi mahallelerinden olan Kurtuluş Mahallesi'nin huzur dolu sokağı son yıllarda yapılan yeni binalara yerleşen sığınmacılar başta olmak üzere farklı kimliklerdeki kişiler nedeniyle yaşanmayacak hale geldi.

Eski adı Uzun Sokak olan 506. sokakta 30-40 yılı aşkın süredir birlikte yaşama kültürünü yaşayan aileler, son yıllardaki bozulmaya dikkat çekiyor.

Özellikle yeni yapılan apart dairelere yerleşen sığınmacılar, farklı sosyal yaşantıdan insanların sebep olduğu kavgalar sokak sakinlerini bıktırdı.

POLİSE BAŞVURDULAR

Çevre sakinlerinin farklı şikâyetlerine de konu olan apart dairelerin bulunduğu bina, son günlerde yine dikkatleri üzerine çekti. İddiaya göre evli olan bir çiftin sürekli kavga halinde olması ve bunu sokağa taşırmalarından bıkan sokak sakinleri söz konusu kişileri uyardı. Aynı kişiler bu kez kendilerine uyaranlara saldırırken taraflar polis merkezine giderek birbirinden şikâyetçi oldu.

BİNA SAHİBİNE ŞİKÂYET GİDİNCE İYİCE ÇILDIRDILAR!

Bir kişi fındık bahçesinde ölü bulundu Bir kişi fındık bahçesinde ölü bulundu

Mahalle Muhtarının bina sahibinden, binada yaşayanları uyarmasını istemesi sebebiyle sokak dün akşam bir kez daha karıştı. Tepkilerin odağındaki dairede yaşayan kadın balkonuna çıkaran tüm sokak sahiplerine sinkaflı küfürler savurdu.

Balkondan saksı, tabak, küllük gibi malzemeleri sokağa atan kadın küfürler savurmaya devam etti.

YETKİLİLERDEN ÇÖZÜM BEKLİYORLAR

Sokak sakinleri emniyet kuvvetleri ile birlikte belediye görevlilerinin şikâyete konu olan kişiler ve binalarla ilgili yaptırım uygulamasını istiyor.

Medyabar