15 Temmuz Camili Mahallesi'nde Yenikent Ayçiçek Vadisi Cami ve Kuran Kursu inşaatının kumları gelişigüzel yola dökülünce kumları görmeyen araç sürücüleri kaza yaptı. Aynı gece yarım saat arayla 3 araç kaza yaparken araç sürücüleri, “Böyle sorumsuzluk olabilir mi. ya biri ölseydi” diyerek tepki gösterdiler.

Olay dün gece 15 Temmuz Camili Mahallesi Ayçiçek Vadisi’nde gerçekleşti. Yapımı devam eden Yenikent Ayçiçek Vadisi Cami ve Kuran Kursu inşaatının kumları akşam vakti gelişigüzel bir şekilde yola döküldü. Kumların döküldüğü yerde hiçbir uyarıcı levha bulunmazken kumları görmeyen araç sürücüleri ise kazadan kaçamadı.

DEVRİLMEKTEN SON ANDA KURTULDU

Eşiyle birlikte aracıyla eve giden Veli K. yola dökülen kumu görmeyince kum yığınına çarparak kaza yaptı. Araç takla atmaktan son anda kurtulurken araçta bulunan Veli K.’nın eşi Fadime K. yaralandı. Araçta maddi hasar büyük olurken kazazede çift karakola giderek büyük bir ihmalle yola kumları döken kişilerden şikayetçi oldu.

YARIM SAAT GEÇMEDEN BAŞKA KAZA

Olayın ardından yarım saat geçmeden bir başka araç da aynı yerde kaza yaptı. Yola dökülen kum yığınını son anda fark eden araç sürücüsü frene basmasına rağmen kum yığınına çarpmaktan kurtulamadı. Aracı hafif şekilde zarar gören sürücü daha sonra yoluna devam etti. İki ayrı kazanın şoku atlatılamazken bir başka araç da gelip aynı yerde kaza yaptı.

Gözden kaçırmayın

Günlük veriler açıklandı, işte son durum... Günlük veriler açıklandı, işte son durum...

ALINAN HİÇBİR ÖNLEM YOK

Gelişigüzel yola dökülen kum yığınları nedeniyle kaza geçiren araç sürücüleri, “Yenikent Ayçiçek Vadisi Cami ve Kuran Kursu inşaatının kumlarını gelişigüzel yola dökmüşler. Gece vakti kimse bunu görmüyor. Ne bir uyarı işareti ne bir levha. Böyle sorumsuzluk olabilir mi! ya biri ölseydi. O kumu oraya dökmeleri zaten yanlış bir olayken bir de önlem almamaları ayrı bir sorumsuzluk” diyerek tepkilerini dile getirdiler.