Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un sosyal konut projesine ilişkin "Biraz dişini sıkarak, eşten dosttan borç alarak, ek mesai yaparak" taksitleri ödeyebilirler" açıklamasına Sakaryalı vatandaşlar ne dedi!

Nurettin Eryılmaz-Fuat Koçer
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, katıldığı bir televizyon programında ‘Asgari ücretliler hem kira hem konut kredisini nasıl ödeyecek?' sorusuna skandal bir yanıt verdi. Kurum, "Biraz dişini sıkarak, eşten dosttan borç alarak, ek mesai yaparak" taksitleri ödeyebilirler" diye cevap vermişti.

Sosyal konut projesi açıklandıktan sonra 4 milyonun üzerinde ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar başvuru yapmıştı. HALK54 ekibi sokakta vatandaşlara 'Sosyal konut için başvuru yaptınız mı?' diye sordu. Bakan Kurum'un 'Fazla mesai yapın eşten dosttan para alın ev sahibi olun' açıklamasına da cevap veren vatandaşlar arasında fikir ayrılığı nedeniyle tartışma yaşandı. 

Samsung Galaxy S23 Ultra'nın görüntüleri sızdırıldı Samsung Galaxy S23 Ultra'nın görüntüleri sızdırıldı

Sokakta büyük ilgi gören sosyal konut röportajında vatandaşlardan bazıları projeyi 'seçim yatırımı' olarak nitelendirirken, bir vatandaş ise toplumda hiç kimsenin çalışmadığını belirterek, "Ev alacak olan herkes fazla çalışsın" diye konuştu. 

Bazen ilginç, bazen de hararetli tartışmaların yaşandığı sokak röportajında vatandaşlar, sosyal konut projesinde ev sahibi olabilme isteklerini dile getirdiler.