banner198

banner197

SULTANLAR ŞAMPİYONLUĞA DOĞRU SMAÇLADI 

Isparta'da yapılan Türkiye 2. Ligi Bayanlar Voleybol finallerine de kasırga gibi başlayan Sakarya Voleybol Spor Kulübü, ilk maçında İzmir Gelişim Koleji i adeta parkeden silerek salondan 3-0 galibiyetle ayrılmayı başardı.

SPOR 11.03.2020, 19:04 11.03.2020, 19:07
138
SULTANLAR ŞAMPİYONLUĞA DOĞRU SMAÇLADI 

Bayanlar 2. Ligini normal süresini grup lideri olarak tamamlayan, ardından yarı finallerde namağlup 3'de 3 yaparak Türkiye'nin gündemine düşen Sakarya Voleybol Spor Kulübü, Isparta'da yapılan 4'lü ve son final etabına İzmir Gelişim Koleji ni set vermeden eze eze 3-0 yenerek 1. Lig yolunda şampiyonluğa göz kırptı. İlk sette rakibini 25-9, ikinci seti 25-17 ile geçen Filenin Sultanları son seti de adeta rakibini salondan silerek 25-15 ile geçerek maçı 3-0 kazandı ve 1. Lig şampiyonluğunda önemli bir virajı da geçmesini bildi. Rakiplerini tek tek dize getiren ve uzun maratonun finallerinde de rakiplerine korku saldı. 

Bu skorun ardından Sakarya Voleybol Spor Kulübü finallerin ikinci maçında Ankara Kalecik Belediye Spor Mektebi ile saat 18:30'da şampiyonluk bileti için karşılaşacak. Filenin Sultanları bu maçı kazanması durumunda Ankara Numune Gençlik ile oynayacağı maçına bakmaksızın Şampiyonluğunu ilan edip 1. Lig'e çıkmayı garantilemiş olacak.

Diğer final grubunda ise İstanbul derbisinde  Fenerbahçe, Vakıfbank'a 3-1 yenerken, Kayseri Osb Teknik Koleji İzmirspor'u 3-1 ile geçti.

FİNAL GRUPLARI VE MAÇ PROGRAMI

1.GRUP

İSTANBUL VAKIFBANK

İSTANBUL FENERBAHÇE

KAYSERİ OSB TEKNİK KOLEJİ GENÇLİKSPOR

İZMİRSPOR

2.GRUP 

SAKARYA VOLEYBOL  

ANKARA NUMUNE GENÇLİK  

ANKARA KALECİK BLD.SPOR MEKTEBİ  

İZMİR GELİŞİM KOLEJİ  

FİNAL TAKVİMİ 

YER ISPARTA 

12 MART 2020 PERŞEMBE 

12:00 FENERBAHÇE  - OSB TEKNİK KOLEJİ GENÇLİK 

14:00 İZMİRSPOR - VAKIFBANK 

16:30 GELİŞİM KOLEJİ - NUMUNE GENÇLİK  

18:30 KALECİK BLD.SPOR MEKTEBİ - SAKARYA VOLEYBOL 

13 MART 2020 CUMA     

11:00 İZMİRSPOR - FENERBAHÇE 

13:00 VAKIFBANK - OSB TEKNİK KOLEJİ GENÇLİK

15:30 KALECİK BLD.SPOR MEKTEBİ - GELİŞİM KOLEJİ 

17:30 SAKARYA VOLEYBOL - NUMUNE GENÇLİK   

KUPA VE MADALYA TÖRENİ

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
SEDAŞ'tan memnun musunuz!
SEDAŞ'tan memnun musunuz!
19°
kapalı
Namaz Vakti 25 Eylül 2021
İmsak 05:17
Güneş 06:42
Öğle 12:55
İkindi 16:18
Akşam 18:59
Yatsı 20:18
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivas Belediyespor 3 9
2. Bodrumspor 3 9
3. Ankaraspor 3 7
4. Hekimoğlu Trabzon 3 7
5. Silahtaroğlu Vanspor FK 3 7
6. Somaspor 3 7
7. An Zentrum Bayburt Özel İdarespor 3 7
8. Etimesgut Belediyespor 3 6
9. Çorum FK 3 5
10. Sakaryaspor 3 5
11. Sarıyer 3 4
12. Serik Belediyespor 3 3
13. Afjet Afyonspor 3 2
14. İnegölspor 3 2
15. Diyarbekirspor 3 1
16. Ergene Velimeşespor 3 1
17. Turgutluspor 3 0
18. Adıyaman FK 3 0
19. Kahramanmaraşspor 3 0
20. Niğde Anadolu FK 3 0
Takımlar O P
1. Altay 7 15
2. Beşiktaş 7 14
3. Trabzonspor 6 14
4. Hatayspor 6 13
5. Fenerbahçe 6 13
6. Konyaspor 6 12
7. Alanyaspor 6 12
8. Karagümrük 6 11
9. Kayserispor 6 10
10. Gaziantep FK 6 8
11. Galatasaray 6 8
12. Sivasspor 6 6
13. Adana Demirspor 6 6
14. Malatyaspor 6 6
15. Göztepe 6 5
16. Kasımpaşa 6 5
17. Antalyaspor 6 5
18. Başakşehir 6 3
19. Giresunspor 6 1
20. Rizespor 6 1
Takımlar O P
1. Ümraniye 6 16
2. Ankaragücü 6 12
3. Eyüpspor 6 12
4. Erzurumspor 6 12
5. Tuzlaspor 6 11
6. Kocaelispor 6 10
7. Bandırmaspor 6 9
8. Manisa FK 6 9
9. Boluspor 5 7
10. Samsunspor 5 7
11. Altınordu 6 7
12. Menemenspor 6 7
13. Adanaspor 6 6
14. Balıkesirspor 5 6
15. Denizlispor 6 6
16. Bursaspor 6 5
17. Gençlerbirliği 6 5
18. İstanbulspor 5 4
19. Ankara Keçiörengücü 6 4
Takımlar O P
1. Chelsea 5 13
2. Liverpool 5 13
3. M. United 5 13
4. Brighton 5 12
5. Man City 5 10
6. Everton 5 10
7. Tottenham 5 9
8. West Ham 5 8
9. Brentford 5 8
10. Aston Villa 5 7
11. Watford 5 6
12. Leicester City 5 6
13. Arsenal 5 6
14. Crystal Palace 5 5
15. Southampton 5 4
16. Wolverhampton 5 3
17. Leeds United 5 3
18. Newcastle 5 2
19. Burnley 5 1
20. Norwich City 5 0
Takımlar O P
1. Real Madrid 6 16
2. Atletico Madrid 6 14
3. Real Sociedad 6 13
4. Sevilla 5 11
5. Valencia 6 10
6. Rayo Vallecano 6 10
7. Barcelona 5 9
8. Real Betis 6 9
9. Athletic Bilbao 6 9
10. Osasuna 6 8
11. Mallorca 6 8
12. Villarreal 5 7
13. Espanyol 6 6
14. Cádiz 6 6
15. Elche 6 6
16. Levante 6 4
17. Celta de Vigo 6 4
18. Granada 6 3
19. Getafe 6 0
20. Deportivo Alaves 5 0