Sakarya Ticaret Odası Başkan Adayı Bülent Afyon; "Borsanın yeni bir heyecana ihtiyacı var. Gençlerin bu işi eline alma zamanı geldi” dedi. 

Sakarya Ticaret Borsası Başkan Adayı Bület Afyon her perşembe akşam Tv264 ekranlarında yayınlanan Son Düzlük programının yorumcusu gazeteci Raif Ugan’ın sorularını yayınladı.

Ticaret Borsası’nda 8 komitenin de etkin olmasını istediklerini belirten Bülent Afyon, bu bir ekip işi diyerek Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin tarım ve hayvancılıklar ilgili çalışmalarının ellerini güçlendirdiğini söyledi. Afyon 1 Kasım’da yapılacak Ticaret Borsası seçimlerinde 800 civarında üyenin oy kullanacağının altını çizerek, “Borsanın yeni bir heyecana ihtiyacı var” dedi.

 “8 komite de etkin olacak”

Akyazı İlçe Terminali açılıyor Akyazı İlçe Terminali açılıyor

TOBB’un da desteği ile sorunlarımızı Ankara’ya taşıyıp çözmek istiyoruz diyen Bülent Afyon, “8 komitemizin de etkin olabileceği, Ticaret Borsası’nın yönetim anlayışını planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Bu iş ekip işi”

Bülent Afyon seçilmesi durumunda Ticaret Borsası’nda nasıl bir vizyon ve misyon çizeceklerine dair yaptığı konuşmada, “Bu iş ekip ve takım işi. Bizler de kendimize buna göre vizyonu olan yol arkadaşları belirledik. Sakarya’da güzel projelere imza atacağımızı düşünüyoruz. Burada olmazsa olmazımız Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği. TOBB’un desteğini alamamadığımız noktada bir şeyler lafta kalacaktır” ifadelerini kullandı.

“Ekrem Yüce bizim elimizi güçlendiriyor”

Başkan seçilmesi durumunda Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce ile nasıl bir yol yürüyeceklerini konusunda düşüncelerini aktaran Afyon, “Başkan Yüce’nin Sakarya’da tarım ve hayvancılık alanında ciddi anlamda başlatmış olduğu pilot projeler var. Ekrem Yüce bu anlamda bizim elimizi güçlendiriyor. İnanıyorum ki Ticaret Borsası ve Büyükşehir birlikte çalıştığında Sakarya’ya değer katacak” şeklinde konuştu.

“800 üye oy kullanacak”

Sakarya Ticaret Borsası’nda 800 civarında üyenin oy kullanacağının altını çizen Afyon, “Biz bu güne kadar doğru işler yapma ve doğru yerlerde olma çabasında olduk. İşimizle alakalı ortaya her zaman bir karakter koyduk. İnsanlarda güveni ve liyakatı seven bir insanım. İnanıyorum ki doğruları biriktirdiysek toplum bize sahip çıkacaktır” dedi.

“Borsanın yeni bir heyecana ihtiyacı var”

Mevcut yönetimin yaptığı güzel projeler olduğunu ifade eden Bülent Afyon, “Bizler de bu projelere mecliste destek verdik. Biz kurumsal bir yapıda herkesin ortak paydaya sahip olduğunu bir yönetim anlayışı düşünüyoruz. Biz farkındalık yaratmak için başkanlığa aday olduk. Borsanın yeni bir heyecana ihtiyacı var. Gençlerin bu işi eline alma zamanı geldi diye düşünüyoruz” diye konuştu.